میکروسکوپ گوگل می تواند با استفاده از هوش مصنوعی سرطان را تشخیص دهد

به گزارش سلامت و زیبایی، آنالیز های اجرا شده نشان می دهند که در حدود %5 از تشخیص های پزشکی در رابطه با شناسایی بیماری سرطان به صورت اشتباه انجام می گردد. این تشخیص های اشتباه در زمان مراجعه فرد به مراکز درمانی، باعث به وجود آمدن مشکلاتی در آینده برای افراد بیمار خواهد شد.

میکروسکوپ گوگل می تواند با استفاده از هوش مصنوعی سرطان را تشخیص دهد

با توجه به این موضوع، گوگل میخواهد تا با توسعه هوش مصنوعی بر پایه پلتفرم متن باز TensorFlow به پزشکان یاری کند تا سلول های سرطانی را در عکس های گرفته شده از طریق میکروسکوپ، با دقت بیشتری تشخیص دهند.

مهندسان این شرکت تا به امروز با استفاده از پلتفرم Google Cloud Healthcare شبکه عصبی را برای انجام این کار توسعه داده اند. شبکه عصبی توسعه داده شده می تواند به شناسایی اطلاعات مورد احتیاج در منابع اطلاعاتی و تقسیم بندی آن ها بپردازد.

زمانی که هوش مصنوعی توسعه داده شده توسط گوگل به طور کامل آموزش دید و آماده استفاده شد. این محققان با ساخت میکروسکوپ مخصوصی و استفاده از فناوری واقعیت افزوده (Augmenter Reality) از این هوش مصنوعی استفاده خواهند کرد، تا به پزشکان در تشخیص بهتر سلول های سرطانی یاری نمایند.

Mike Daniels نایب رئیس بخش جهانی Google Cloud در رابطه با این دستاورد جدید می گوید: استفاده از روش های دقیق و سریع برای تشخیص سرطان بازدهی درمان را به شدت افزایش خواهد داد.

او در ادامه گفت: همکاری های اجرا شده با بخش نوآوری وزارت دفاع باعث شده است تا بتوانیم از فناوری های جدید مانند یادگیری ماشینی (Machine Learning) و هوش مصنوعی برای یاری به پزشکان جهت تشخیص بیماری استفاده کنیم. استفاده از این روش تشخیص جدید، باعث افزایش شانس بهبودی در افراد نظامی و خانواده های شان خواهد شد.

آنالیز های اجرا شده نشان می دهند که هر چه بیماری سرطان به سرعت و در مراحل اولیه آن تشخیص داده گردد، با افزایش بازدهی درمان، شانس بیمار برای بهبودی کامل افزایش می یابد.

گوگل امیدوار است که با استفاده از این تکنولوژی جدید بتوان به صورت راحت تر و با استفاده از اطلاعات کمتر به تشخیص پزشکی پرداخت. استفاده از اطلاعات کمتر و تشخیص بر اساس آن ها، باعث می گردد که علاوه بر کاهش هزینه های درمانی، این کار با سرعت بیشتری انجام بگیرد که در نهایت به نفع بیماران خواهد بود.

البته انجام شدن سریع فرایند تشخیص پزشکی به معنای کاهش دقت در تشخیص نخواهد بود. با وجود پیشرفت های اجرا شده در زمینه ی استفاده از هوش مصنوعی در بخش های مختلف پزشکی، اما هنوز با استفاده عملی از این تکنولوژی های جدید در کارهای پزشکی فاصله داریم.

  • هوش مصنوعی MIT تصمیم می گیرد تا بیماری را تشخیص دهد یا آن را به پزشک بسپارد

نمونه های اولیه ساخته شده از این میکروسکوپ دارای هوش مصنوعی به وزارت دفاع و برای کاربرد های تحقیقاتی تحویل خواهند شد. بعد از انجام تحقیقات، گوگل میخواهد که از این میکروسکوپ های جدید در سیستم درمانی نظامیان آمریکا و همچنین بیمارستان هایی که به ارائه خدمات پزشکی به نظامیان این کشور می پردازند، استفاده کند.

وزارت دفاع آمریکا، سالانه در حدود 1.7 میلیارد دلار بر روی تحقیقات مرتبط با سرطان سرمایه گذاری می نماید. پیش بینی می گردد که رقم سرمایه گذاری سالانه این سازمان، برای انجام تحقیقات بیشتر در زمینه ی استفاده از هوش مصنوعی در کاربردهای پزشکی، افزایش پیدا کند.

گوگل توانسته است که قراردادی را با بخش نو آوری وزارت دفاع در رابطه با این میکروسکوپ جدید و همچنین استفاده از فناوری های جدید جهت افزایش دقت در تشخیص سرطان منعقد کند.

  • با استفاده از هوش مصنوعی می توان سرعت عکس برداری MRI را افزایش داد

منبع: Techspot

منبع: دیجیکالا مگ

به "میکروسکوپ گوگل می تواند با استفاده از هوش مصنوعی سرطان را تشخیص دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میکروسکوپ گوگل می تواند با استفاده از هوش مصنوعی سرطان را تشخیص دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید