بولتون: به دنبال تغییر حکومت ایران نیستیم

مشاور امنیت ملی آمریکا گفت دولت متبوعش سیاست تغییر حکومت ایران را در دستور کار خود ندارد.

بولتون: به دنبال تغییر حکومت ایران نیستیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا روز پنج شنبه در یک نشست خبری در لندن به خبرنگاران گفت آمریکا سیاست تغییر حکومت ایران را دنبال نمی کند.

مشاور امنیت ملی آمریکا همچنین مدعی شد تهدید ایران علیه نیروهای آمریکایی در منطقه خلیج فارس هنوز رفع نشده ولی آمریکا توانسته است با واکنش سریع و تقویت حضور نظامی خود در منطقه با این تهدید مقابله کند.

بولتون که اخیراً طی سفر خود به امارات بدون ارائه هیچ گونه مستنداتی مدعی شده بود که عملیات خرابکارانه علیه تانکرهای نفتی در نزدیکی سواحل امارات توسط ایران انجام گرفته، در بخش دیگری از صحبت هایش اعلام کرد کشورش قصد دارد این پرونده را به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارجاع دهد.

مقامات آمریکایی اگرچه در هفته های اخیر بارها تلاش کرده اند که برخی حوادث منطقه از جمله انفجار تانکرهای نفتی در سواحل امارات را به ایران نسبت دهند، اما در عین حال ابراز امیدواری می کنند که بتوانند با ایران وارد مذاکره شوند.

با این حال ایران بارها تأکید کرده است که حاضر به مذاکره با حکومت زورگو و عهدشکن آمریکا نیست و کاخ سفید هرگز قادر نخواهد بود با توسل به تحریم های اقتصادی و تهدیدهای نظامی ایران را وادار به مذاکره کند.

مقاومت سرسختانه ایران در برابر زیاده خواهی های مقامات آمریکایی باعث شده است که آنها لحن خود در در قبال ایران تغییر داده و آشکارا اعلام کنند قصد تغییر نظام حاکم بر ایران را ندارند.

پیش از جان بولتون، که در آمریکا به عنوان فردی تندرو و ایران ستیز شناخته می شود، دونالد ترامپ نیز شخصاً اعلام کرده بود که درباره آینده مذاکره با ایران خوش بین است و به دنبال تغییر نظام این کشور نیست.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بولتون: به دنبال تغییر حکومت ایران نیستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بولتون: به دنبال تغییر حکومت ایران نیستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید