ایده آلِ ساعت کاریِ هفتگی برای سلامت روان

یک مطالعه جدید در پاسخ به این سوال که چند ساعت کارِ با دستمزد برای برخورداری از سلامت روان ضروری است؟ پیشنهاد داده که هفته های کاری کوتاه تر و آخرهفته های طولانی تر می تواند از این نظر مفید باشد.

ایده آلِ ساعت کاریِ هفتگی برای سلامت روان

به گزارش خبرنگاران، در بسیاری از کشورهای سراسر دنیا افراد به طور معمول به صورت تمام وقت 40 ساعت در هفته معادل هشت ساعت در روز و برای پنج روز کار می نمایند. با این حال بعضی از کشورها هفته های کاری کوتاه تری دارند.

برای مثال در بلژیک افراد به طور معمول هفته ای 38 ساعت معادل 7.7 ساعت در روز و در نروژ هفته ای 37.5 ساعت کار می نمایند.

با این حال شرکت هایی در سراسر دنیا در حال آزمایش ساعات کاری کمتر در هفته برای کارمندان خود هستند تا میزان کارآمدی و احساس سلامت عمومی آن ها را با این شرایط بسنجند.

برای مثال یک شرکت در نیوزیلند در سال 2018 میلادی هفته های چهار روزه کاری معادل 32 ساعت کار در هفته را به آزمایش گذاشت و نتیجه آن به قدری مثبت بود که این شرکت ساعات کاری خود را به طور دائمی به همین مدت تغییر داد.

اخیرا متخصصان دانشگاه کمبریج در انگلیس مطالعه ای به منظور آنالیز و مشخص میزان ساعات کاری ایده آل در هفته صورت داده اند. این مطالعه بر میزان تاثیر ساعات کاری هفته بر سلامت روان و سطوح رضایت از زندگی 71 هزار و 113 فرد 16 تا 64 ساله در انگلیس بین سال های 2009 تا 2018 میلادی متمرکز بوده است.

تحقیقات قبلی نشان داده که بیکاری و عدم ثبات و امنیتی که در پی دارد به طور مستقیم با مسائل سلامت روان و سطوح بالای اضطراب ارتباط دارد. اما مطالعه جدید این موضوع را که چه میزان کار در هفته برای سلامت روان ایده آل است، آنالیز نموده است.

نتایج این مطالعه نشان داد که هفته ای هشت ساعت کار با دستمزد برای سلامت روان افرادی که به تازگی یک دوره بیکاری را پشت سر گذاشته اند، ایده آل بوده و برای سلامت روانِ این افراد که تحت مطالعه بودند انجام 37 تا 40 ساعت کار در هفته که استاندارد ساعات کاری هفته تلقی می گردد، هیچ مزایای بیشتری به همراه نداشت. همچنین این نتایج هم در مردان و هم در زنان صدق می نماید.

این یافته ها متخصصان را به این باور رسانده است که یک روز کاری در هفته معادل هشت ساعت کار در طول یک هفته برای سلامت روان افراد ایده آل خواهد بود.

البته متخصصان خاطر نشان نموده اند که مردانی که 16 ساعت یا کمتر از آن در هفته به کار مشغول بوده اند و زنانی که بین 20 تا 24 ساعت در هفته را به کار مشغول بوده اند، حدود 30 درصد رضایت از زندگی بیشتری را اعلام نموده اند.

بنا بر گزارش سایت تخصصی مدیکال نیوز تودی، متخصصان هم چنین متذکر شده اند که تفاوت قابل توجه میان سلامت روان و احساس سلامت عمومی بیشتر میان افرادی که بیکار هستند و افرادی که مشغول به کار هستند، دیده می گردد و در عین حال کوتاه شدن هفته کاری تاثیر منفی بر سلامت روان و احساس سلامت عمومی افراد ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ایده آلِ ساعت کاریِ هفتگی برای سلامت روان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایده آلِ ساعت کاریِ هفتگی برای سلامت روان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید