ساکنان ثروتمند بلندترین برج دنیا دیرتر افطار می نمایند

به گزارش سلامت و زیبایی، برج خلیفه (Burj Khalifa) ساختمانی بسیار زیبا و مدرن در مرکز دبی است که چشم هر بیننده ای را به خود خیره میکند.

ساکنان ثروتمند بلندترین برج دنیا دیرتر افطار می نمایند

این شاهکار معماری، یکی از جاذبههای بیچون و چرای دبی به شمار میرود، به گونهای که بازدید از این برج معمولاً در صدر برنامههای بیشتر تورهای گردشگری که به دبی میروند واقع شده است.

برج خلیفه با 828 متر ارتفاع، بلندترین ساختمان دنیا محسوب میگردد و همین عنوان پرطمطراق برای کشاندن خیل گردشگران به آنجا کافی است.

مسلمانانی که در طبقات فوقانی برج خلیفه زندگی می نمایند باید چند دقیقه دیرتر افطار نمایند.

به نقل از گاردین، یکی از مقامات مذهبی در دوبی به مسلمانان ساکن برج خلیفه دوبی گفته که دیرتر افطار نمایند. در واقع مسلمانانی که از بالاتر از طبقه هشتادم برج خلیفه ساکن هستند دیرتر شاهد غروب آفتاب خواهند بود و در نتیجه باید دو دقیقه دیرتر از دیگر ساکنان دوبی افطار نمایند و افرادی که بالاتر از طبقه یک صد و پنجاهم برج خلیفه ساکن هستند نیز باید سه دقیقه بیشتر برای افطار صبر نمایند. برج خلیفه 160 طبقه مسکونی دارد و با کمی بیش از 800 متر ارتفاع یعنی نزدیک به دو برابر ارتفاع برج میلاد، بلندترین برج دنیا محسوب می گردد.

طی سال های اخیر ایرانیان بسیاری نیز در میان خریداران واحدهای این برج حضور داشته اند برای مثال ایرانیان طی 6 ماه نخست سال 2012 میلادی، 128 میلیون دلار در برج خلیفه سرمایه گذاری نموده اند که این سرمایه گذاری به وسیله خرید واحدهای مسکونی و بخش های تجاری واقع در این برج انجام شده است. برج خلیفه نه تنها بلندترین برج دنیا محسوب می گردد بلکه بهای واحدهای مسکونی آن نیز بسیار بالاست. در سال 2010 یعنی در زمان افتتاح این برج هر متر مربع از واحدهای مسکونی برج خلیفه به طور متوسط 25 هزار دلار قیمت داشت اما بعدها افت بازار مسکن در دوبی باعث شد که بهای متوسط هر متر مربع از واحدهای مسکونی این برج حتی تا 8 هزار دلار نیز کاهش یابد. معمار برج خلیفه یک معمار آمریکا به نام آدریان اسمیت است و هزینه ساخت این برج نیز 1.5 میلیارد دلار بوده است.

منبع : خبر آنلاین

منبع: لست سکند

به "ساکنان ثروتمند بلندترین برج دنیا دیرتر افطار می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساکنان ثروتمند بلندترین برج دنیا دیرتر افطار می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید