تیم کوک: اندروید 47 برابر بیشتر از iOS بدافزار دارد

به گزارش سلامت و زیبایی، تیم کوک در یکی از مصاحبه های آنلاین خود طی کنفرانس VivaTech اروپا، به این موضوع اشاره نمود که اندروید 47 برابر بیشتر از iOS بدافزار دارد.

تیم کوک: اندروید 47 برابر بیشتر از iOS بدافزار دارد

روز گذشته و در جریان کنفرانس VivaTech اروپا، با تیم کوک، مدیرعامل اپل مصاحبه ای آنلاین انجام گرفت که تقریبا 30 دقیقه به طول انجامید. در طول این مصاحبه نیم ساعته، مدیرعامل اپل صحبت های زیادی را بیان کرد اما مهم ترینشان، ادعایی بود در رابطه با سیستم عامل اندروید و امنیت آن. کوک مدعی شد سیستم عامل شرکت گوگل 47 برابر بیشتر از iOS بدافزار دارد. از اینکه تعداد بدافزارهای اندروید بیشتر است مطمئن بودیم اما اینکه این میزان 47 برابر بیشتر از iOS باشد موضوعی بود که از بابت آن خبر نداشتیم.

اندروید به نسبت iOS دست کاربران را در انجام کارهای مختلف بیشتر باز می گذارد و همین مسأله موجب شده این سیستم عامل در معرض خطرهای بیشتری باشد. از بدافزار و ویروس گرفته تا حریم خصوصی و امنیت و چیزهایی از این دست. البته اندروید از این لحاظ عملکرد خوبی دارد ولی iOS با اعمال محدودیت های بیشتر، توانسته در این بخش بهتر ظاهر گردد و نمی توان منکر این قضیه شد.

تیم کوک در رابطه با تفاوتی که بین دو سیستم عامل در بخش امنیت وجود دارد توضیحاتی ارائه داد و اینکه چرا از این لحاظ، iOS سیستم عامل رجحان است که خلاصه ای از مهم ترین بخش آن را می توانید در زیر بخوانید.

او در ادامه صحبت های خود، تمرکز ویژه اپل روی حریم خصوصی و امنیت را یادآور شد و از دوست و رییس سابق خود، استیو جابز فقید هم یادی کرد. شخصی که اپل و آیفون موفقیت خود را تا حد زیادی مدیون کوشش و خدمات او هستند. تیم کوک همچنین اضافه کرد:

از مصحابه های گذشته تیم کوک و همچنین همین مصاحبه به وضوح می توان متوجه شد او از عملکرد GDPR (مقررات عمومی حفاظت از داده اتحادیه اروپا) که از شرکت ها می خواهد قبل از جمع آوری اطلاعات و داده های کاربران از آن ها کسب اجازه نمایند، رضایت دارد و حتی از این موضوع که این مقررات و قوانین باید سخت گیرانه تر باشند حمایت کرد. او در این رابطه گفت:

تیم کوک که زمانی ترامپ، رییس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا او را تیم اپل خطاب نموده بود در پاسخ به پرسش جالب و در عین حال عجیبی مبنی بر اینکه آیفون 30 که احتمالا 20 سال بعد راهی بازار خواهد شد چگونه خواهد بود این طور پاسخ داد که قطعا این گوشی ها از آیفون 12 بهتر خواهند بود اما او مثل افرادی نیست که بتوانند 20 یا 30 سال آینده را پیش بینی نمایند. هرچند کوک در ادامه همین صحبت بود که از تمرکز ویژه اپل روی واقعیت اضافه نموده و هوش مصنوعی اطلاع داد. او در این رابطه گفت:

در ادامه صحبت ها در رابطه با بدافزارها و حریم خصوصی هم باید بگوییم اگرچه گوگل عملکرد خوبی در زمینه شناسایی و جمع آوری آن ها از سیستم عامل اندروید ندارد، اپل هم شرایط خوبی را پشت سر نمی گذارد. توسعه دهنده اپلیکیشن FlickType اپل واچ، یعنی کاستا الفتریو (Kosta Eleftheriou) هم به تازگی چندین بار به اپل در رابطه با وجود اپلیکیشن های کلاه برداری در اپ استور هشدار داد. یکی از این اپلیکیشن ها برای مثال به نظر می رسد که برای سرگرمی و بازی بچه ها طراحی شده باشد اما وقتی اپلیکیشن تغییر IP روشن باشد، این برنامه می تواند حساب بانکی کاربران را کاملا تخلیه کند.

اپل به تازگی توسط مجریان قانون ایالات متحده هم انتقاد شد؛ چرا که معتقد هستند شرکت آمریکایی قوانین مربوط به رقابت و ضد انحصار را نقض نموده و به ترویج و تبلیغ اپلیکیشن های خود در اپ استور می پردازد. اپل تمام این اتهامات را تا حد زیادی رد نموده اما به نظر می رسد چیزی است که بعضی از کاربران هم از بابت آن مسرور نیستند.

منبع: PhoneArena

منبع: دیجیکالا مگ

به "تیم کوک: اندروید 47 برابر بیشتر از iOS بدافزار دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم کوک: اندروید 47 برابر بیشتر از iOS بدافزار دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید