تخصیص هزار میلیارد تومان بودجه به اقتصاد دیجیتال

به گزارش سلامت و زیبایی، مهدی محمدی در تبادل نظر با خبرنگاران درباره تحقق شعار فراوری، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها در حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی گفت: بخشی از پشتیبانی ها و مانع زدایی ها در حوزه کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال مربوط به حذف مقررات دست و پاگیر و موانعی است که بر سر راه فعالیت این کسب و کارها وجود دارد. در این راستا طی سال های اخیر معاونت علمی به طور مستمر به عنوان وکیل مدافع کسب و کارها سعی در رفع کردن این موانع داشته و مذاکره با دستگاه های مختلف را در دستور کار قرار داده است.

تخصیص هزار میلیارد تومان بودجه به اقتصاد دیجیتال

وی با اشاره به اینکه برای به رسمیت شناختن کسب و کارهای حمل و نقل اینترنتی از سوی وزارت کشور، کوشش بسیاری از سوی معاونت علمی صورت گرفت، ادامه داد: هم اکنون نیز با وزارت بهداشت بر سر برطرف موانع کسب و کارهای حوزه سلامت آنلاین وارد مذاکره شده ایم. در همین حال در حوزه ارز دیجیتال و تکنولوژی بلاکچین نیز مسائلی با بانک مرکزی وجود دارد که در حال حل این مسائل هستیم.

دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه دستگاه های دولتی و اجرایی بهتر از گذشته با این تغییر و تحول و استفاده از ابزارهای دیجیتال کنار می آیند، گفت: علاوه بر برطرف موانع حقوقی و قانونی سد راه کسب و کارهای دیجیتالی، بخش مهمی از حمایت ها نیز مربوط به یاری های اقتصادی به این کسب و کارها است که از سال های گذشته تداوم دارد.

وی با تاکید بر اینکه سال جاری در قانون بودجه، منابع بسیار خوبی برای حمایت از اقتصاد دیجیتال در نظر گرفته شده است، گفت: برای سال 1400 از منابعی که در قانون بودجه دیده شده مبلغ یکهزار میلیارد تومان برای حمایت از کسب و کارهای حوزه اقتصاد دیجیتال تخصیص داده شده است. در صورتی که سال گذشته یک ریال بودجه اختصاصی نیز به این بخش تعلق نگرفت و تمامی حمایت های اقتصادی این حوزه از محل منابع معاونت علمی تأمین شد.

محمدی هدف از اختصاص هزار میلیارد تومان منابع بودجه ای تحول دیجیتال در بخش صنایع سنتی عنوان نمود و گفت: با تخصیص این بودجه، شاهد اتفاقات خوبی برای حوزه اقتصاد دیجیتال خواهیم بود. از این رو برنامه ریزی برای یاری به توسعه فناوری های هوشمندسازی و اقتصاد دیجیتال و تحول دیجیتال در صنایع بالغ و سنتی در دستور کار سال جاری قرار گرفته است.

دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: صنایع بالغ شامل صنایعی مانند فولاد، خودروسازی، پتروشیمی، نفت و گاز، کشاورزی، حمل و نقل و سلامت می گردد. برای این صنایع برنامه های ویژه حمایتی را در این زمینه در دستور کار قرار داده ایم. به نحوی که برنامه ویژه برای اعلام فراخوان حمایتی در این صنایع تدوین شده است.

وی گفت: از ماه گذشته فراخوان حمایت از کسب و کارهای حوزه آموزش آنلاین را با برگزاری رویداد لرنینو در جهت حمایت از کسب و کارهای حوزه آموزش دیجیتال و هوشمند سازی شروع نموده ایم. در همین حال فراخوان رویداد صنایع معدنی و فلزات اعلام شده و به زودی نیز فراخوان حوزه سلامت دیجیتال، لجستیک، حمل و نقل و کشاورزی شروع می گردد و سعی مان این است که هر هفته با برگزاری یک رویداد، از این صنایع حمایت کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تخصیص هزار میلیارد تومان بودجه به اقتصاد دیجیتال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخصیص هزار میلیارد تومان بودجه به اقتصاد دیجیتال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید