اعلام کشف شهر گمشده 3 هزار ساله در مصر

به گزارش سلامت و زیبایی، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، کشف شهر گمشده 3 هزار ساله در مصر صورت گرفت.

اعلام کشف شهر گمشده 3 هزار ساله در مصر

داستان چیست؟

گفته می گردد این شهر که آتن نام دارد، توسط آمن هوتب سوم، نهمین پادشاه دودمان هجدهم مصر باستان بنا نها شده است که بین سالهای 1391 تا 1353 قبل از میلاد بر مصر حکمرانی می نموده است.

براساس اعلام تیم کاوش در این محوطه باستانی، این شهر مهمترین سکونتگاه اداری و صنعتی در منطقه بوده که در کرانه غربی اقصر واقع شده است.

بتسی برایان، استاد مصرشناسی در دانشگاه جان هاپکینز و یکی از اعضای تیم کاوش در بیانیه ای اعلام نموده کشف این شهر گمشده، مهمترین اکتشاف باستان شناسی از زمان پیداشدن قبر توت عنخ آمون محسوب می گردد و به ما یاری میکند اطلاعات بیشتری درباره زندگی در مصر باستان در دوران اوج ثروت این امپراتوری کسب کنیم.

در این محوطه ابزار مورد استفاده در فعالیت های صنعتی چون نخ ریسی و بافندگی و همچنین خاکسترهایی حاوی فلز و شیشه نیز یافت شده است.

در بخش های دیگر شهر نیز گور دو گاو در یک اتاق کشف شده و در مکانی دیگر بقایای انسانی پیدا شده که دستهایش به سمت بیرون کاملا باز شده و دور زانوهایش نیز طناب پیچیده شده است.

یک گورستان عظیم در قسمت شمالی شهر و گروهای از قبرها با سنگهای تراشیده شده از جمله یافته هایی هستند که باستان شناسان تا به امروز در این محوطه به دست آورده اند و کاوش در این محوطه باستانی همچنان ادامه دارد.

کشف شهر گمشده آتن، یکی از مجموعه اکتشافات مهم اخیر در مصر است و دولت این کشور امیدوار است صنعت گردشگری خود را که بدلیل ناآرامی های سیاسی، گروه تروریستی داعش و همه گیری ویروس کرونا با تبعات منفی فراوانی رو به رو شده بار دیگر به روزهای پررونق بازگرداند.

منبع: همگردی

به "اعلام کشف شهر گمشده 3 هزار ساله در مصر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام کشف شهر گمشده 3 هزار ساله در مصر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید