استفاده اداره مهاجرت و گمرک آمریکا از فناوری تشخیص چهره

به گزارش سلامت و زیبایی، اداره مهاجرت و گمرک آمریکا قراردادی را با شرکت کلیرویو امضا کرده تا از فناوری جنجالی و غیردقیق تشخیص چهره آن در مرزهای ایالات متحده استفاده کند.

استفاده اداره مهاجرت و گمرک آمریکا از فناوری تشخیص چهره

اداره یادشده در دالاس 224 هزار دلار به کلیرویو پرداخت کرده تا فناوری یادشده را در اختیار بگیرد، این در حالی است که منتقدان می گویند این فناوری از دقت کافی برخوردار نیست و ممکن است در شناسایی هویت افراد دچار خطا و اشتباه شود.

کلیرویو مدعی است فناوری هوش مصنوعی این شرکت با بررسی تصاویر دوربین های مداربسته می تواند هویت اشخاص را شناسایی کرده و از این طریق افراد مظنون و متخلف را معین کند. در عین حال اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا کلیرویو را مورد پیگرد قضائی قرار داده و مدعی شده استفاده از فناوری این شرکت با توجه به مسائلی که دارد موجب نقض امنیت و حریم شخصی میلیون ها آمریکایی می شود.

کلیرویو ضمن رد مسائل فنی فناوری خود تصریح کرده که اطلاعات مورد استفاده این شرکت برای شناسایی هویت افراد به طور عمومی در دسترس است. در عین حال شرکت هایی مانند توئیتر، فیس بوک، گوگل، لینکداین و ونمو با ارسال نامه ایی برای کلیرویو از آن خواسته اند تا از استفاده از داده های این شرکت ها برای شناسایی هویت افراد دست بردارد. همچنین تحقیقاتی در مورد تخلفات کلیرویو در استرالیا و انگلیس در جریان است.،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "استفاده اداره مهاجرت و گمرک آمریکا از فناوری تشخیص چهره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده اداره مهاجرت و گمرک آمریکا از فناوری تشخیص چهره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید