ارزان ترین ربات را به همراه قابلیت تقویت یادگیری وارد بازار جهانی می شود

به گزارش سلامت و زیبایی، شرکت اوته رباتیک به همراه دانشگاه عالتو توانست ارزان ترین ربات را به همراه قابلیت تقویت یادگیری وارد بازار جهانی کند.

ارزان ترین ربات را به همراه قابلیت تقویت یادگیری وارد بازار جهانی می شود

به گزارش سلامت و زیبایی به نقل از سلامت و زیبایی،طی ده سال گذشته دانشمندان سعی داشته اند با استفاده از هوش مصنوعی به ربات ها ویژگی خودآموزی و یادگیری مباحث جدید را بدهند. با تقویت قدرت یادگیری ربات ها این دستگاه ها می توانند با راحتی بیشتر جهت را در محیط خود پیدا کنند و کارهای ساده را به اتمام برسانند.

با این وجود همچنان ساخت ربات هایی که بتوانند تمامی این قابلیت ها را داشته باشند و همچنین قیمت کمی را به خود اختصاص دهند کاری بسیار سخت برای دانشمندان به حساب می آید. به تازگی محققان دانشگاه عالتو رباتی را با نام RealAnt طراحی کرده اند که هزینه ساخت و تولید بسیار کمی را به خود اختصاص می دهد. این ربات چهار پا با استفاده از الگوریتم های تقویت دانش می تواند توانایی های خود را افزایش دهد.

سخنان سازنده ربات RealAnt درباره فناوری این دستگاه

جوسی ساینیو، یکی از بنیان گذاران شرکت اوته رباتیک که با دانشگاه عالتو همکاری دارد در رابطه با این ربات گفت: ما توانستیم با استفاده از هوش مصنوعی و قابلیت خودآموزی RealAnt این دستگاه را وادار کنیم تا راه رفتن را یاد بگیرد. با استفاده از قابلیت تقویت یادگیری و الگوریتم های جدید فرآیند توسعه ربات ها بسیار ساده تر شده و اکنون این امر طبیعی تر نیز هست. تنها کاری که دانشمندان لازم است برای ساخت ربات ها انجام دهند بدنه آن ها به علاوه اندازه گذاری حسگرها است. تمامی موتورها و قطعات پس از پیکربندی به الگوریتم مورد نظر متصل می شوند و فرآیند یادگیری را آغاز می کنند.

گفتنی است؛ برای امکان پذیری قابلیت خودآموزی ربات ها این وسایل نیاز به منابع داده با هزاران ساعت ویدئو و یا شبیه سازی هستند. با این وجود سازندگان RealAnt توانسته اند راهی برای افزایش سرعت یادگیری این دستگاه پیدا کنند. این مجموعه با تولید سخت افزارهای اختصاصی و برنامه نویسی بر روی آن ها پیروز شد تا راه جدیدی را برای توسعه علم ربات خود پیدا کند. به دنبال این راه هزینه توسعه و پیشرفت RealAnt نیز کاهش یافت و این مسئله باعث شد یکی از پیشرفته ترین و ارزان ترین ربات های جهان وارد بازار شود.

منبع: جام جم آنلاین

به "ارزان ترین ربات را به همراه قابلیت تقویت یادگیری وارد بازار جهانی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزان ترین ربات را به همراه قابلیت تقویت یادگیری وارد بازار جهانی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید