احتمال تشکیل دولت لبنان در 48 ساعت آینده

به گزارش سلامت و زیبایی، منابع مطلع لبنانی می گویند که سعد الحریری طی روز های آینده لیست وزرای خود را به رئیس جمهور اعلام خواهد کرد.

احتمال تشکیل دولت لبنان در 48 ساعت آینده

به گزارش گروه بین الملل سلامت و زیبایی، پس از مخالفت صریح حزب حرکة أمل و حزب الله لبنان با استعفا و کنار کشیدن سعد الحریری، منابع لبنانی از برداشته شدن گام های مثبتی در راستای تشکیل دولت خبر می دهند.

به نوشته وبگاه النشره، در این میان دار الفتوای لبنان و شخصیت های پیشین دولت الحریری هم مخالف کناره گیری وی از تشکیل کابینه و معرفی فرد دیگری شده و خواستار آغاز دور تازه مصاحبه ها و رایزنی ها شده اند.

در این میان نبیه بری رئیس مجلس لبنان هم رایزنی های پشت پرده خود با طرف های داخلی و خارجی از جمله رئیس جمهور لبنان و فرانسه را پیش می برد و به نظر می رسد که فضای داخلی و خارجی همراستا با تشکیل دولت از سوی سعد الحریری و نه بالعکس پیش می رود.

منابع سیاسی در لبنان گفته اند که علی حسن خلیل معاون سیاسی نبیه بری دیدار هایی با شخصیت های لبنانی در راستای هماهنگی مواضع برای تشکیل دولت سعد الحریری انجام داده اند و پیش بینی می شود که با جبران باسیل هم امروز یا فردا دیدار کنند.

در این میان به گفته منابع نزدیک به سعد الحریری به وبگاه النشره، الحریری در صدد ارائه لیست تازه کابینه خود متشکل از 24 وزیر به میشل عون رئیس جمهور لبنان در روز های چهارشنبه تا جمعه همین هفته است.

در تمامی این تحولات که امید ها برای تشکیل دولت لبنان پس از هشت ماه از معرفی سعد الحریری برای تشکیل کابینه را افزایش داده، جنبش امل و حزب الله نقش کانونی دارند و اصرار آن ها به تشکیل کابینه سعد الحریری و ممانعت از کناره گیری وی، سهم به سزایی داشته است.

روز یکشنبه برخی منابع لبنانی گفته بودند که سعد الحریری نخست وزیر مأمور تشکیل دولت تازه لبنان قصد دارد استعفا کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "احتمال تشکیل دولت لبنان در 48 ساعت آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال تشکیل دولت لبنان در 48 ساعت آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید