100 درصد کتابخانه های عمومی استان یزد مجهز به اینترنت رایگان بی سیم شدند

به گزارش سلامت و زیبایی، یزد - مدیرکل کتابخانه های عمومی استان یزد از اتصال 100 درصدی کتابخانه های عمومی این استان به وای فای رایگان خبر داد.

100 درصد کتابخانه های عمومی استان یزد مجهز به اینترنت رایگان بی سیم شدند

به گزارش خبرنگارسلامت و زیبایی یزد ، رقیه دوست فاطمی ها، با بیان این خبر گفت: به همت همکاران فناوری اطلاعات این اداره کل و همکاری رؤسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان های استان، تمامی 100 باب کتابخانه عمومی تحت پوشش نهاد در استان یزد به وای فای رایگان مجهز شدند.

وی اضافه کرد: این امر که با حمایت ویژه معاونت برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد کتابخانه های عمومی کشور و همکاری شرکت مخابرات استان یزد محقق شد، سبب شده است دسترسی به اینترنت پرسرعت و رایگان در تمامی نواحی استان که دارای کتابخانه عمومی هستند، برای اعضا فراهم شود

دوست فاطمی ها شرح داد: راه اندازی وای فای رایگان در تمامی کتابخانه های استان سبب شده است اعضای 27 باب کتابخانه روستایی استان نیز از این فرصت بهره مند شوند و بسکمک از نیازهای اطلاعاتی خود را با مراجعه به کتابخانه روستا با سرعت و بدون پرداخت هزینه تأمین کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی یزد گفت: تعطیلی های مکرر کتابخانه ها به دلیل شیوع ویروس کرونا سبب شد فعالیت های فرهنگی، آموزشی و ترویجی کتابخانه ها در فضای مجازی ادامه یابد که راه اندازی وای فای رایگان در کتابخانه ها، کمک بزرگی به همکاران کتابدار در راستای استمرار این فعالیت ها در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بوده و خواهد بود.

وی شرح داد: در دی ماه سال گذشته نیز با پیگیری هایی که صورت گرفت، تا 75 درصد کتابخانه نهادی استان به اینترنت بی سیم رایگان مجهز شده بودند که با فراهم شدن زیرساخت ها، این عدد در اردیبهشت ماه سال جاری و در آستانه عید سعید فطر به 100 درصد رسید.

وی اضافه کرد: در حال حاضر 114 باب کتابخانه عمومی در استان یزد فعال هستند که از این تعداد 100 باب تحت مدیریت نهاد کتابخانه های عمومی کشور اداره می شوند و 14 باب نیز کتابخانه مشارکتی هستند.

منبع: جام جم آنلاین

به "100 درصد کتابخانه های عمومی استان یزد مجهز به اینترنت رایگان بی سیم شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "100 درصد کتابخانه های عمومی استان یزد مجهز به اینترنت رایگان بی سیم شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید