محرومیت مادام العمر رئیس فدراسیون فوتبال هائیتی به دلیل تعرض جنسی

به گزارش سلامت و زیبایی، به گزارش سرویس رسانه ای فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا)، کمیته اخلاق این فدراسیون ژان بارت، رئیس فدراسیون فوتبال هائیتی متهم را به اتهام سوءاستفاده جنسی از بازیکنان تیم ملی فوتبال بانوان کشورش مادام العمر محروم کرد.

محرومیت مادام العمر رئیس فدراسیون فوتبال هائیتی به دلیل تعرض جنسی

بر اساس این گزارش، در میان قربانیان جنسی رئیس فدراسیون فوتبال هائیتی دختران کم سن وسال هم قرار داشتند. ژان بارت علاوه بر محرومیت مادام العمر به پرداخت جریمه یک میلیون فرانک سوئیس محکوم شد. همچنین تحقیقات درباره سایر اعضای فدراسیون فوتبال هائیتی که با اتهام هایی روبرو هستند ادامه دارد.

ژان بارت از سال 2000 میلادی ریاست فدراسیون فوتبال هائیتی را بر عهده داشت.

قربانیان این ماجرا بازیکنان زن جوان بودند که به واسطه وعده های آقای رئیس به خواسته های جنسی او تن می دادند. او حتی عده ای را با متوسل شدن به زور و تهدید راضی به خواسته هایش می کرد، اما نکته جالب جایی بود که او در ساختمان کمپ تیم ملی که با یاری اقتصادی فیفا ساخته شده بود این کار ها را انجام می داد.

فیفا بعد از تغییرات متعدد در حال حاضر به شدت روی سلامت اخلاقی و اقتصادی مدیران زیرمجموعه اش تأکید دارد. به همین خاطر وقتی خبر رسوایی اخلاقی رئیس فدراسیون فوتبال هایتی به زوریخ رسید تیمی متشکل از نمایندگان خود را برای آنالیز شرایط به هایتی فرستاد. حالا رسوایی اخلاقی آقای بار برای فیفا روشن شد.

چندین قربانی در این پرونده حضور داشتند که شهادت خود را به دادگاه ارسال کردند. در این شهادت نامه ذکر شده آقای رئیس برای مسکوت نگه داشتن ارتباطاتش حتی این فوتبالیست های جوان خانم و خانواده های شان را تهدید به مرگ هم نموده بود تا پرونده اش بیش از اینی که هست سنگین گردد. ظاهراً آقای بار 5 سالی است که این شیوه را در پیش گرفته بوده که بالاخره دستش رو می گردد.

منبع: فرارو

به "محرومیت مادام العمر رئیس فدراسیون فوتبال هائیتی به دلیل تعرض جنسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محرومیت مادام العمر رئیس فدراسیون فوتبال هائیتی به دلیل تعرض جنسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید