تکنیک های انتخاب لباس بر اساس رنگ پوست

به گزارش سلامت و زیبایی، در این مطلب در مورد انتخاب بهترین رنگ لباس با توجه به رنگ پوست توضیحاتی ارائه شده است.

تکنیک های انتخاب لباس بر اساس رنگ پوست

به گزارش، رنگ پوست افراد از تن گرم مثل زرد یا زیتونی تا تن سرد مثل صورتی یا سفید مهتابی متفاوت است.

بعضی افراد هم خوش شانس هستند و رنگ پوست خنثی دارند که در این صورت تمام رنگ ها به پوست آن ها می آید. البته در این میان چند رنگ هم وجود دارد که تقریبا با تمام تناژ های رنگ پوست هماهنگ می شوند و به همه می آیند. این رنگ ها عبارتند از: قرمز روشن، صورتی کم رنگ و پاستلی، سبز کله غازی و بنفش بادمجانی. با ما همراه باشید تا در مورد انتخاب بهترین رنگ لباس با توجه به رنگ پوست بیشتر بدانید.

برای اینکه بدانید وقتی از رنگ پوست حرف می زنیم دقیقا از چه چیزی صحبت می کنیم، باید روش تشخیص رنگ پوست را بلد باشید. آسان ترین روش برای تشخیص رنگ پوست این است که به رگ های روی مچ دست نگاه کنید. آبی به نظر می رسند یا سبز؟

اگر رگ های روی مچ دست به نظر آبی می رسند، پوست شما زمینه رنگی سرد و اگر رگ ها به نظر سبز هستند، پوست گرمی دارید.

بهترین رنگ لباس برای پوست بور و سفید، رنگ های متضاد با پوست هستند. در واقع انتخاب این رنگ ها به پوست شما رنگ و گرمی می بخشد. در این میان به نظر می رسد بهترین رنگ ها قهوه ای، نارنجی، خاکستری، آبی کلاسیک و آبی ملوانی است. برای پوست بور و سفید بهتر است از انتخاب رنگ های پاستلی یا رنگ های خیلی ملایم و سفید خودداری کنید، چون این رنگ ها چهره را بی روح و رنگ پریده می کند.

بهترین رنگ لباس مجلسی برای پوست بور و سفید هم همین رنگ ها است و کنتراست زیبایی با رنگ پوست ایجاد می کند. اگر پوست بور و سفید دارید، به رنگ های شنی، شتری، خاکی و طوسی تیره، سبز کله غازی، سرخابی و بنفش بادمجانی هم فکر کنید.

بهترین رنگ برای انواع پوست گرم مثل گندمی و زیتونی و حتی سبزه روشن، رنگ های طوسی، قهوه ای، زرشکی، سبز، سرمه ای و انواع آبی تیره و رنگ آبی کلاسیک است. رنگ های مناسب پوست گرم طیف گسترده ای از رنگ ها را تشکیل می دهد، چون پوست با اغلب رنگ ها کنتراست و تضاد خوبی ایجاد می کند.

رنگ هایی مانند خردلی، پاستلی، سبز یا زرد، سبز زیتونی، کاراملی، سبز پسته ای و رنگ هایی از این دست، مناسب این رنگ پوست نیستند و صورت را پژمرده نشان می دهند و کنتراست ایجاد نمی کنند.

بهترین رنگ لباس برای رنگ پوست تیره، سفید است که کنتراست زیبایی ایجاد می کند. اما اگر می خواهید رنگ های دیگر را هم امتحان کنید، تناژ های مختلف رنگ بنفش، صورتی، هلویی یا رنگ مرجانی، نارنجی، زرد و سبز هم گزینه های خوبی هستند.

بدترین رنگ ها برای رنگ پوست تیره و سبزه تیره، رنگ هایی مانند قهوه ای است. رنگ قهوه ای برای پوست تیره مثل رنگ های پاستلی برای رنگ بور و سفید است. قهوه ای به اندازه کافی با رنگ پوست تیره تضاد ندارد و کنتراست خوبی ایجاد نمی کند. اگر رنگ پوست شما تیره و سبزه تیره است، هر رنگی که دوست داشته باشید به جز رنگ مشکی و قهوه ای برای شما عالی است و به شما می آید.

منبع: دلتا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تکنیک های انتخاب لباس بر اساس رنگ پوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکنیک های انتخاب لباس بر اساس رنگ پوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید