تهران نیازمند 600 مگاوات کاهش مصرف برق

به گزارش سلامت و زیبایی، خبرگزاری خبرنگاران- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران عظیم گفت: برای اطمینان از تامین برق پایتخت در ساعات اوج بار فصل گرما، 600 مگاوات کاهش در مصرف برق این کلان شهر لازم است.

تهران نیازمند 600 مگاوات کاهش مصرف برق

به گزارش خبرگزاری سلامت و زیبایی از وزارت نیرو (پاون)، آقای حسین صبوری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران عظیم، کاهش نزولات آسمانی در سال 1399 و فروردین و اردیبهشت ماه سال 1400 را عاملی موثر در کاهش فراوری نیروگاه های برق آبی کشور دانست و گفت: اوج مصرف برق تهران در سال های 1392 تا 1398 سالانه به شکل متوسط، 3 درصد افزایش پیدا می کرد که با برنامه ریزی های صورت گرفته و اجرای طرح های مدیریت بار و همکاری مشترکان، این فرایند در سال های 1398 و 1399 کاهش یافت.

وی اضافه نمود: در امسال با توجه به بارندگی های اندک و گرمای زودرس هوا و همچنین تغییر معادلات ناشی از شیوع بیماری کرونا پیش بینی می کنیم میزان مصرف برق، شیب افزایشی به خود بگیرد که این مسئله با توجه به ایجاد محدودیت فراوری در نیروگاه های برق آبی، نگران کننده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران عظیم ادامه داد: به همین دلیل از سال گذشته، طرح های مدیریت بار این شرکت در بخش های مختلف با شدتی دو چندان شروع شده و در این زمینه، تفاهم نامه های همکاری با مشترکان عظیم اداری، صنعتی و تجاری نیز امضا شده است.

صبوری با بیان این که مدیریت پیروز بار در سال گذشته منجر به جلوگیری از وقوع خاموشی در پایتخت شد، تاکید نمود: در امسال برای اطمینان از تامین برق پایتخت در ساعات اوج بار نیازمند حدود 600 مگاوات کاهش در مصرف برق در ساعات پرباری هستیم که اگرچه همه توان فنی و اجرایی خود را برای این مهم به کار گرفته ایم، اما برای دستیابی به این هدف، نیازمند همراهی همه مشترکان تهرانی هستیم.

منبع: خبرگزاری آریا

به "تهران نیازمند 600 مگاوات کاهش مصرف برق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران نیازمند 600 مگاوات کاهش مصرف برق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید