آموزش و پرورش از اصل آموزش رایگان دانش آموزان غافل گردیده است

به گزارش خبرنگاران، جمشید گریوانی بعداز ظهر یک شنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر بجنورد، نسبت به غافل شدن از دانش آموزان لازم التعلیم ابراز تأسف کرد و گفت: متأسفانه توجه مسئولان به افراد سن بالا که لازم التعلیم بوده معطوف گردیده و از دانش آموزانی که به دلیل مشکلات از ادامه تحصیل باز مانده اند، غفلت نموده اند.

آموزش و پرورش از اصل آموزش رایگان دانش آموزان غافل گردیده است

گریوانی تحصیل رایگان را یکی از وظایف وجودی آموزش و پرورش دانست و اضافه کرد: این روزها دانش آموزان ملزم هستند در قالب مدارس هیأت امنایی برای تحصیل، شهریه پرداخت نمایند در حالی که بسیاری از آنان حتی توان پرداخت کتاب های درسی را هم ندارند.

وی در ادامه به مراجعان بی شمار شهروندان به شورای اسلامی شهر که به بیماری های خاص مبتلا هستند، اشاره و اظهار کرد: از جمله وظایف ذاتی دانشگاه علوم پزشکی رسیدگی به بیماران است که به هر دلیلی سیل این بیماران به شورای شهر کشیده می گردد تا از این کانال مشکلات خود را مرتفع نمایند.

گگرددن گره از چالش های سکونت گاه های غیررسمی بجنورد

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر بجنورد در ادامه این جلسه گفت: الحاق باغ نجاتی به محدوده شهر یکی از چالش های سکونت گاه های غیر رسمی در مرکز استان رفع می گردد.

سید محسن موسوی اظهار کرد: سال هاست تأسیسات شرکت برق در این باغ مستقر گردیده و حتی اقدامات اولیه برای این مهم انجام گردیده بود.

به گفته موسوی در حال حاضر این مکان فقط نام باغ را یدک می کشد و آماده شکل گیری سکونتگاه شهری است.

وی ادامه داد: مقدمات تغییر کاربری در دوره اول شهردار فعلی انجام گردیده بود اما تفکیک باغ همچنان باقی مانده و با وجود اصرار و پیگیری اداره برق همچنان اقدامی نگردیده است.

این عضو شورای اسلامی شهر بجنورد توضیح داد: احمد آباد و باغ نجاتی به طور همزمان موافقت های اولیه را برای تغییر کاربری اخذ کردند که احمدآباد بلافاصله به محدوده شهر ملحق شد اما باغ نجات همچنان اندر کوچه اول است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آموزش و پرورش از اصل آموزش رایگان دانش آموزان غافل گردیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش و پرورش از اصل آموزش رایگان دانش آموزان غافل گردیده است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید