چگونه به ایلام برسیم؟

به گزارش سلامت و زیبایی، بررسی وسیله ها و مسیرهای دسترسی به مقصد پیش از هر سفری ضروری است. برای رفتن به ایلام در جنوب غربی کشور مسیرهای مختلفی را می توان امتحان کرد.

چگونه به ایلام برسیم؟

در این مطلب به روش های رفتن به ایلام می پردازیم.

سفر هوایی

چنانچه به سفرهای هوایی علاقه مند هستید و این نوع سفر برایتان راحت تر است، باید بدانید که ایلام فرودگاه دارد.

فرودگاه بین المللی شهدای ایلام میزبان پروازهای داخلی و خارجی است. این فرودگاه یکی از فرودگاه های پرتردد غرب و کل ایران است. فقط باید بدانید که به دلیل کوهستانی بودن منطقه و کامل نبودن تجهیزات، پرواز شبانه ندارد و ظرفیت محدودی برای جابه جایی مسافر دارد.

از فرودگاه بین المللی تهران و همچنین مشهد به ایلام پروازهایی انجام می شود. با توجه به مکانی که در آن زندگی می کنید چنانچه نزدیک به تهران یا مشهد هستید می توانید سفر هوایی خود را هماهنگ کنید.

سفر جاده ای

برای رفتن به ایلام از جهت جاده ای، هم می توان از اتوبوس استفاده کرد و هم خودروی شخصی.

سفر با خودروی شخصی

استفاده از خودوری شخصی هم مزایای خود را در سفر دارد، چنانچه با خودروی شخصی قصد سفر به ایلام را دارید باید بدانید که ایلام از غرب با کشور عراق، از جنوب با استان خوزستان، از شرق با استان لرستان و از شمال با استان کرمانشاه همسایه است، باتوجه به مبدایی که درآن قرار دارید می توانید خود را از نزدیک ترین راه به این استان برسانید.

چنانچه از تهران بخواهید به سمت ایلام حرکت کنید باید بدانید فاصله ایلام تا تهران 670 کیلومتر است و برای طی کردن این جهت از طریق حمل و نقل جاده ای حدود 8 تا 10 ساعت زمان می برد.

اگر ترجیج می دهید با خودروی شخصی این جهت را طی کنید باید بهترین جهت را برای ورود به این استان انتخاب کنید. ایلام در غربی ترین نقطه ایران قرار گرفته است و یک استان کوهستانی محسوب می شود و از طریق سه استان خوزستان، لرستان و کرمانشاه می توان وارد استان شد.

اگر از سمت شمال شرقی کشور و کرمانشاه وارد ایلام شوید بهترین گزینه است.

برای این کار نیز باید از شهر حمیل و کمربندی شرقی این شهر که جهت اصلی ورودی اتوبوس ها نیز هست، جهت خود را انتخاب کنید. البته این جهت پر از پیچ و خم، اما نزدیک تر است.

یا این که می توانید از اسلام آباد غرب و ارتفاعات قلاجه کرمانشاه که به جهت قدیمی ایلام به کرمانشاه معروف است، به سمت ایلام حرکت کنید.

همچنین در شرق ایلام نیز استان لرستان قرار گرفته است که از طریق شهرستان پلدختر می توان به شهرستان دره شهر، ایلام رفت.

در جنوب ایلام نیز خوزستان قرار گرفته است که می توان از طریق شهرستان اندیمشک وارد شهرستان دهلران و سپس ایلام شد.

با توجه به کوهستانی بودن استان و جاده های پر پیچ و خم، رانندگی کردن در این جهتها نیازمند دقت و حوصله است.

سفر با اتوبوس

سفر با اتوبوس یکی از آسان ترین و ارزان ترین روش های سفر است. برای همین بسیاری از افراد تمایل به سفر با اتوبوس دارند. از بسیاری از پایانه های شهرهای مختلف می توان به ایلام رسید.

چنانچه از تهران به سمت ایلام حرکت می کنید می توانید از دو پایانه جنوب و پایانه غرب خود را به ایلام برسانید.

سفر با قطار

اگر به سفر با قطار علاقه مند هستید باید بدانید که استان ایلام راه آهن ندارد و بهترین راهکار برای سفر به این استان همان استفاده از خودروی شخصی و اتوبوس است، زیرا ظرفیت فرودگاه این استان نیز بسیار اندک است.

منبع: همشهری آنلاین

به "چگونه به ایلام برسیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه به ایلام برسیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید