دستیار هوشمند گوگل محل پارک خودروی شما را یادآوری می نماید

گوگل با اضافه کردن ویژگی جدید به دستیار صوتی خود توانایی یافتن جای پارک خودرو و یادآوری آن به کاربر را به وجود آورده است.

دستیار هوشمند گوگل محل پارک خودروی شما را یادآوری می نماید

به گزارش خبرنگار ، زندگی پرمشغله و پر سرعت امروزی و شلوغی بیش از اندازه شهرهای بزرگ سبب شده است، شهروندان زیادی پس از ورود به خیابان های شهر و رسیدن به مقصد، مسائل زیادی با یافتن محل پارک اتومبیل داشته باشند. اما بزرگ ترین مشکل پس از یافتن جای پارک فراموش کردن محل پارک خودرو بعد از یک روز طولانی کاری است.

گوگل مپ جدید ضامن حفظ سرمایه جانی و اقتصادی کاربران

حال گوگل به یاری کاربران خود آمده است تا با استفاده از ویژگی های جدید دستیار صوتی خود، جای پارک خودرو را به کاربران یادآوری و موقعیت آن را روی نقشه نشان دهد. دستیار صوتی گوگل پس از سوار شدن کاربر به خودرو با آنالیز عواملی چون میزان سرعت جابه جایی و نحوه حرکت، محل توقف خودرو و آغاز پیاده روی را تشخیص داده و آن محل را به عنوان موقعیت پارک خودرو در نظر می گیرد تا پس از گذشت چند ساعت و در صورت احتیاج به کاربر یادآوری کند و او را از سردرگمی در یافتن خودرو نجات دهد.

گوگل با ویژگی های جدیدی که همه روزه به دستیار هوشمند خود اضافه می نماید، به دنبال جادویی کردن واژه ok google است. یعنی مهندسان گوگل می خواهند تمام درخواست های کاربران را توسط دستیار صوتی گوگل رفع سازند. صرفه جویی در وقت و انرژی مهم ترین نتیجه ویژگی جدید دستیار هوشمند گوگل است.

توانایی های برتر و روز افزون دستیار صوتی گوگل، دستیارهای هوشمند سایر شرکت های دنیا را به چالش کشیده و آن ها را به تکاپوی هرچه بیشتر برای ارتقا تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری خود واداشته است. الکسا، سیری و بیکسبی مهم ترین رقبای دستیار صوتی گوگل محسوب می شوند و با روش های گوناگون به دنبال پیشی دریافت از یکدیگر هستند. در حال حاضر گوگل با داشتن بیشترین میزان کاربر در دنیا و گستردگی نرم افزار سیستم عامل اندروید، تعداد بیشتری از کاربران گوشی های هوشمند را به سمت استفاده از دستیار هوشمند خود کشانده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "دستیار هوشمند گوگل محل پارک خودروی شما را یادآوری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستیار هوشمند گوگل محل پارک خودروی شما را یادآوری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید