برنامه های شبکه های استانی در نوروز

به گزارش سلامت و زیبایی، شبکه های استانی صداوسیما، برنامه های پویانمایی و عروسکی را در سال جاری تولید کرده اند که بیش از 1600 قسمت آن نوروز 99 روی آنتن می رود.

برنامه های شبکه های استانی در نوروز

به گزارش گروه فرهنگی سلامت و زیبایی، تولیدات پویانمایی و برنامه های عروسکی که در طول سال 98 در مراکز استانی ساخته شده اند، شامل عناوین مختلفی هستند و برای پخش در نوروز 99 در نظر گرفته شده اند.

پخش این تولیدات امسال در آستانه چهارشنبه آخر سال آغاز می شود و تا انتها تعطیلات نوروز ادامه خواهد داشت.

بر این اساس صداوسیمای مرکز اردبیل با پنج پویانمایی و پنج برنامه عروسکی نوروز امسال برنامه دارد.

مجموعه ها و سریال های پویانمایی این مرکز شامل امید و دوستان در 13 قسمت 15 دقیقه ای، آدلی دادلی در 13 قسمت 13 دقیقه ای، نازلیجا در 13 قسمت 13 دقیقه ای، قصه های جنگل در 13 قسمت 13 دقیقه ای و قیصرخان در 13 قسمت سه دقیقه ای هستند.

همچنین برنامه های عروسکی بهترین برکه دنیا در 36 قسمت 20 دقیقه ای، منشه قشنگ در 13 قسمت 26 دقیقه ای، روز های قشنگ در 36 قسمت 20 دقیقه ای، یکی نبود در 36 قسمت 22 دقیقه ای و صندوق اسرارآمیز در 36 قسمت دو دقیقه ای توسط این مرکز تولید شده اند.

مرکز اصفهان هم 10 عنوان پویانمایی را تولید کرده که نوروز امسال روی آنتن می فرایند.

این پویانمایی ها تک قسمتی بوده و شامل عناوین روباه و غاز وحشی، پیشی و موشی، ماه گفت: قلپ قلپ کمک، سه قسمت خرگوش دهمی، روزی که چشم های گربه ام رنگی شد، زنگوله، دیو سیاه دم به سر و جایی برای پنهان شدن هستند و زمان هر یک از آن ها 11 دقیقه است.

آرزوها و جنگل بلوط عنوان مجموعه های عروسکی تولید شده در سیمای مرکز چهارمحال و بختکمک هستند که هر یک در 26 قسمت ساخته شده اند، این مرکز همچنین دو مجموعه 13 و 12 قسمتی پویانمایی کارستان و سنجابک را هم تولید کرده است.

مرکز خراسان رضوی هم با سه مجموعه پویانمایی وله های تبریک نوروزی، بی مار و خارانو و گلنار و یک مجموعه 26 قسمتی عروسکی با عنوان قندک و خانم جان نوروز 99 روی آنتن می رود.

صداوسیمای مرکز خوزستان هم 6 عنوان برنامه را در حوزه کودک و نوجوان آماده پخش دارد.

این برنامه ها شامل دو مجموعه 13 قسمتی پویانمایی با عناوین بنی و رویاهایش و قصه های ایل و چهار برنامه عروسکی با عنوان های هدهد و قصه های نخلستان (هر یک در 26 قسمت 25 دقیقه ای) و مدرسه بابا عماد و ساعت قدیمی (هر یک در 26 قسمت 20 دقیقه ای) هستند.

پویانمایی های تعطیلات نوروزی، سفر به دشت توران، افسانه شهر قالی، از همین امروز نه و همسایه ها و برنامه های عروسکی مهد کودک حیوانات، ماجرای خانه دوستی، خار پشت بام و باغ زردآلود هم 9 عنوان برنامه های صدا و سیمای مرکز سمنان در این حوزه به شمار می فرایند.

صدا و سیمای مرکز فارس هم 6 عنوان پویانمایی را تولید کرده که عید 99 پخش خواهند شد.

این مجموعه ها شامل ماه تی تی، رندک، حکایات سعدی، اتاق 21، نیکوتین و قصه های کاغذی هستند که برخی از آن ها به صورت مجموعه و برخی به صورت تک قسمتی روی آنتن می فرایند.

داوود و جالوت، دره سفید، سرزمین ژله ای، علی و ذره بینش، چوپان دروغگو، کواکوا، بهشت شداد و سفر سبز هم عناوین برنامه های پویانمایی مرکز قم هستند.

در صدا و سیمای مرکز کرمان نیز هفت عنوان پویانمایی با عناوین پارسا و عید، دو مجموعه 13 قسمتی حکایت های گلبافت، بنا های تاریخی کرمان، مزرعه بی بی گندم، عید، لبخند بهار و هفت سین آماده نمایش شده و مرکز کرمانشاه هم با پویانمایی های قصه بزبزک، خانواده آقای ریاحی، هراس، بازگشت، من پهلوانم، غریبه، حکایت های خواجه نبات، قصه های قلی، ماجرا های کوچولو، سلام دایی، تولد، فاصله، پرانتز و عافیت باشه عید 99 روی آنتن می فرایند.

مجموعه پویانمایی جنگل بلوط در 26 قسمت و برنامه هایی عروسکی کوهیار و کوهزاد، اتل متل یه قصه و داستان های ریواس هم در مرکز کهگیلویه و بویراحمد تولید شده اند.

جزیره رویایی عنوان مجموعه 36 قسمتی عروسکی مرکز کیش است. صدا و سیمای گلستان هم با پویانمایی های خاطره پرواز، آواز دوست داشتنی، واهمه ازلی، آوای نی، حکایتی از غزالی، بچه های جنگل، پهلوان پنبه، قصه های دشت گل، سرداران شهید، برای خواهرم، مزرعه کوچک ما، اسب، شیرین و فرهاد و سردار فرامرزی و همچنین برنامه های عروسکی شیرین و شیطونک، دو سری مجموعه فانوس دریایی، بچه های انقلاب، نشانی، گندمک و زالزالک و دو مجموعه 13 قسمتی فصل دوستی حضور خواهد داشت.

در صدا و سیمای مرکز همدان هم 12 عنوان پویانمایی شامل عناوین من و داداشی، جنگل دور، جنگل دامون، مرشدانه، آقای او، ماجرا های درازگوش و عرعرک، چنین حکایت کنند، بزبز قندی، سردار شهید همدانی، سفر های پلیکان، حکمت پنهان و داستان های الوند تولید شده است.

سری دوم مجموعه 26 قسمتی کاروانسرا و مجموعه 13 قسمتی تی تی هم از تولیدات صدا و سیمای مرکز یزد هستند.

مجموعه آثار پویانمایی و برنامه های عروسکی تولید مراکز شامل 1604 قسمت یعنی 383 ساعت و 21 دقیقه بوده است که این تولیدات روی آنتن شبکه های استانی و سراسری می فرایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "برنامه های شبکه های استانی در نوروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های شبکه های استانی در نوروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید