اتهام مضحک سعودی پس از پنهان کاری درباره کرونا؛ایران مسئول شیوع کرونا است!

به گزارش سلامت و زیبایی، حکومت سعودی که همچون سال 2012 در خصوص شیوع ویروسمِرس پنهانکاری می کرد، این بار با با طرح ادعای عجیب و مضحک علیه جمهوری اسلامی ایران به پنهان کاری در خصوص ویروس کرونا روی آورده است.

اتهام مضحک سعودی پس از پنهان کاری درباره کرونا؛ایران مسئول شیوع کرونا است!

به گزارش گروه بین الملل سلامت و زیبایی، حکومت سعودی از لحظه شیوع ویروس کرونا در برخی کشورها، همانند سال 2012 میلادی و شیوع ویروس مِرس در عربستان به پنهانکاری روی آورده و از همه بدتر به اتهام زنی علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخته و کشورمان را مسئول شیوع کرونا معرفی کرده است.

خبرگزاری رسمی سعودی بیانیه ای فوری در شامگاه پنجشنبه منتشر کرد که طی آن در یک موضع غافلگیرکننده برای همه، جمهوری اسلامی ایران را مسئول شیوع ویروس کرونا در جهان معرفی کرد.

این بیانیه را یک منبع مسئول سعودی قرائت کرده و مدعی شده است که ایران مسئول شیوع ویروس کرونا در جهان است.

این منبع سعودی که نامش را فاش نکرده در توجیه این ادعای واهی و مضحک خود گفته است در سایه اطلاعات صادره از وزارت بهداشت، پنج مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا برای شهروندانی که از ایران بازگشته و وارد بحرین و کویت شده اند، مشخص شده است که آنها هنگام بازگشت به پادشاهی سعودی، سفر خود به ایران را ابلاغ نکرده اند.

این منبع به اصطلاح مسئول مدعی شده است که رفتار ایران، مسئولانه نیست، زیرا آنها اجازه ورود شهروندان سعودی به خاک خود را بدون مهر زدن بر گذرنامه هایشان داده اند، این در حالی بوده که ویروس کرونا در ایران شیوع پیدا کرده است که این مسئله، ایران را مسئول مستقیم ابتلا به ویروس کرونا و شیوع آن در جهان معرفی می کند و خطری را تشکیل می دهد که سلامت بشریت را تهدید می کند و تلاشهای بین المللی برای مبارزه با ویروس کرونا را از بین می برد و خطری برای تمام جهان به شمار می رود.

این منبع سعودی از تمام شهروندان سعودی که به ایران سفر کرده و طی هفته های گذشته بازگشته اند، خواست فورا این مسئله را اعلام کرده و با وزارت بهداشت رژیم ارتباط برقرار کرده تا آنها توصیه های لازم و ضروری را ابلاغ کنند.

این منبع سعودی همچنین از شهروندان سعودی که در حال حاضر در ایران به سر می برند، خواست بلافاصله پس از بازگشت به عربستان، ورودشان را به طرف های مسئول اطلاع دهند.

منبع رسمی سعودی همچنین شهروندان عربستانی را تهدید کرد که به ایران سفر نکنند، در غیر این صورت با برخورد قانونی سختی روبرو خواهند شد.

این منبع سعودی مدعی شد مقامات ایرانی مسئول کامل هر فردی هستند که ویروس کرونا در مدت حضورشان در ایران به آنها منتقل شده بدون اینکه این مسئله را به مقامات کشورشان اطلاع دهند.

منبع سعودی مدعی شد که نظام ایران همچنان بر هویت شهروندان سعودی که به صورت محرمانه به ایران سفر می کنند، سرپوش می گذارد و به آنها اجازه می دهند به شیوه غیرقانونی سفر کنند که این مسئله نه تنها سلامت عمومی در عربستان بلکه در تمام جهان را تهدید می کند.

وزارت بهداشت سعودی روز پنجشنبه از ثبت سه مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا خبر داده بود.

وزارت خارجه عربستان روز چهارشنبه ورود عمره گزاران به این کشور برای ادای مناسک عمره و زیارت حرم مطهر نبوی(ص) را به صورت موقت ممنوع گفت، همچنین ورود مسافران از کشورهایی که شاهد شیوع ویروس کرونا هستند با ویزا توریستی هم موقتا ممنوع اعلام شده است.

همچنین بنا به توصیه کمیته مسئول پیگیری مسائل مربوط به ویروس کرونا در عربستان، عمره به طور موقت برای شهروندان و افراد مقیم این کشور تعطیل می شود.

اتهام زنی مقامات سعودی به جمهوری اسلامی ایران در حالی است که حکومت سعودی از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا در برخی کشورها تلاش کرده است با جلوگیری از درز اطلاعات در این باره پنهان کاری کند.

حکومت سعودی از مدت ها پیش مرکز سایبری بسیار مجهز به نام مرکز اعتدال و نیز با خرید سهام چندین رسانه بین المللی به دروغ پراکنی و جنگ روانی علیه کشورهای دیگر به ویژه محور مقاومت روی آورده است.

ادعای مضحک رژیم سعودی علیه ایران مبنی بر اینکه مسئول شیوع کرونا است، طی روزهای گذشته به پنهان کاری در خصوص شیوع این ویروس روی آورده و تنها مدعی شده که چند موردی که مبتلا به ویروس کرونا بودند از ایران برگشته اند.

این در حالی است که خبرهایی از آماده باش ده ها بیمارستان بزرگ در سطح عربستان برای پذیرش مبتلایان به کرونا منتشر شده که نشان دهنده پنهانکاری رژیم سعودی همانند سال 2012 است که ویروس مِرس در این کشور شیوع شده بود.

از سوی دیگر اعلام تعطیلی موقت موسم عمره، جلوگیری از سفر شهروندان سعودی به خارج، منع ورود مسافران و گردشگران و محدودیت شدید ورود زائران به حرمین شریفین بر پنهان کاری مقامات سعودی طی روزهای اخیر مهر تایید می زند و اتهام واهی این رژیم به ایران صرفا در راستای فرافکنی و سرپوش گذاشتن بر این ضعف رژیم سعودی قابل ارزیابی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اتهام مضحک سعودی پس از پنهان کاری درباره کرونا؛ایران مسئول شیوع کرونا است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتهام مضحک سعودی پس از پنهان کاری درباره کرونا؛ایران مسئول شیوع کرونا است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید