126 هزار تن گندم به مراکز خرید استان بوشهر تحویل داده شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: تا کنون 126 هزار تن مازاد بر مصرف کشاورزان تحویل مراکز خرید استان داده شده است.

126 هزار تن گندم به مراکز خرید استان بوشهر تحویل داده شد

به گزارش از ، محمد تقی منوچهری اضافه نمود: در سال زراعی جاری عملکرد گندم دیم در هکتار به ترتیب یک هزار و 250 کیلو و آبی نیز سه هزار و 200 کیلوگرم در استان بوشهر به ثبت رسیده است.

وی از برداشت 136 هزار تن گندم در مزارع استان بوشهر اطلاع داد و گفت : پیش بینی برداشت 142 هزار تن گندم در استان بوشهر شده که تاکنون 126 هزار تن مازاد بر مصرف کشاورزان تحویل مراکز خرید 7 گانه استان بوشهر شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه دو تا سه منطقه استان کار برداشت گندم آن ها تا سرانجام اردیبهشت تداوم دارد اعلام کرد: پیش بینی می گردد 15 هزار تن محصول گندم دیگر از این مناطق برداشت گردد.

منوچهری با تاکید بر تامین مایحتاج کالا های اساسی مردم مطرح کرد: در این راستا در تامین گوشت قرمز، مرغ و شکر اقدامات مهمی اجرا شده است.

وی با اشاره به تامین و توزیع شکر در استان بوشهر اضافه نمود: سهمیه شکر استان بوشهر بیش از یک هزار و 900 تن است که تاکنون 841 تن آن جذب و توزیع شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به تامین و توزیع گوشت قرمز و مرغ توضیح داد: اکنون 60 تن گوشت منجمد قرمز وارداتی در انبار های استان بوشهر ذخیره شده که قیمت توزیع ران هر کیلو 520 هزار ریال و قیمت گردن و سر دست نیز هر کیلو 500 هزار ریال مشخص شده است.

منوچهری از موجودی 65 تن مرغ منجمد داخلی اطلاع داد و اعلام کرد: 65 تن گوشت مرغ منجمد داخلی ذخیره شده است که قیمت توزیع آن هرکیلو 100 هزار ریال است.

وی یادآور شد : از ابتدا فروردین ماه تاکنون 101 تن گوشت مرغ منجمد و 62 تن گوشت قرمز توسط شرکت پشتیبانی امور دام بین مصرف کنندگان و 400 تن گوشت قرمز نیزتوسط بخش خصوصی در استان بوشهر توزیع شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از تامین و توزیع نهاده های دامی اطلاع داد و اعلام کرد:بیش از 900 تن ذرت از سوی شرکت پشتیبانی و امور دام و بخش خصوصی در استان بوشهر بین واحد های مرغداری توزیع شده است.

منوچهری ادامه داد:در این راستا یک هزار و 400 تن سویا از سوی شرکت پشتیبانی امور دام و چهارهزار و 400 تن از سوی بخش خصوصی بین واحد های دامی استان بوشهر توزیع شده است.

وی با بیان اینکه 575 تن ذرت، یک هزار و 335 تن سویا و 786 تن جو وارداتی در انبار های استان ذخیره شده است مطرح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون پنج هزار و 800 تن سویا و 912 تن ذرت در این استان توزیع شده است.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "126 هزار تن گندم به مراکز خرید استان بوشهر تحویل داده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "126 هزار تن گندم به مراکز خرید استان بوشهر تحویل داده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید