کدام سامانه همتا معتبر است؟

به گزارش سلامت و زیبایی، اگر با پیامکی به اسم سامانه همتا روبرو شدید که برای جلوگیری از قطع شدن گوشی از شما درخواست پول کرد، لازم است بدانید سایت رسمی سامانه همتا hamta.ntsw.ir است و این سامانه هم برای انجام فرآیندهای خود وجهی دریافت نمی کند.

کدام سامانه همتا معتبر است؟

کلاهبرداران با راه اندازی سایت های جعلی که شبیه به سایت های اصلی است، به ربودن اطلاعات افراد، اغلب برای سوءاستفاده های مالی اقدام می کنند؛ در این شیوه که اصطلاحاً به فیشینگ معروف است، از طریق اطلاعات واردشده توسط کاربران در صفحات جعلی حساب های بانکی قربانیان خالی می شود. اگر بخواهیم در برابر تهدیدات سایبری ایمن باشیم، باید موارد امنیتی را رعایت کنیم، هر ایمیلی را باز نکرده و روی هر لینکی کلیک نکنیم، آدرس سایت ها را دقیق چک کنیم که همان آدرس مورد نظر باشد.

به تازگی پیامکی برای برخی افراد ارسال و از آنها خواسته شده جهت جلوگیری از قطع شدن تلفن همراه، مبلغی را پرداخت کنند. کاربر از طریق لینک موجود در این پیامک ها به صفحه ای شبیه به سامانه همتا و سپس به صفحه ای راهنمایی می شود که ظاهر آن شبیه درگاه های پرداخت است و مشخصات کارت بانکی از کاربر دریافت می شود.

به همین دلیل کانال رسمی آموزش و اطلاع رسانی ثبت تلفن همراه (رجیستری) هشدار داده که این روش، یکی از شیوه هایی است که کلاه برداران برای دستبرد زدن به حساب بانکی افراد از آن استفاده می کنند. بنابراین لازم است درصورت ملاحظه چنین مواردی، مراتب در اسرع وقت از طریق بخش گزارش مردمی درگاه اینترنتی پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir گزارش شود.

کاربران باید توجه داشته باشند هرگونه اطلاع رسانی در زمینه طرح ثبت تلفن همراه، از طریق سرشماره پیامکی HAMTA انجام می گیرد. همچنین در صورت دریافت هرگونه پیامک با محتوای مشکوک، می توانید موضوع را با مرکز پاسخگویی سامانه همتا به شماره 096366 از ساعت 8 صبح تا 12 شب در 7 روز هفته طرح کنید تا راهنمایی های لازم ارائه شود.

ازطرفی سایت رسمی سامانه همتا hamta.ntsw.ir و سایت اطلاع رسانی همتا hamtainfo.ntsw.ir است و سامانه همتا دامنه دیگری ندارد. علاوه بر این، سامانه همتا برای انجام فرآیندهای خود وجهی دریافت نمی کند و انجام همه فرایندهای سامانه همتا رایگان است.

بنابراین لازم است پیش از هرگونه پرداخت حتماً باید از اعتبار درگاه پرداخت مطمئن شد، ویژگی های اولیه درگاه پرداخت معتبر شامل عبارت https و همچنین علامت تأیید سرویس دهنده (معمولاً به صورت قفل سبزرنگ) است که در ابتدای آدرس درگاه پرداخت وجود دارد. درگاه پرداخت زیردامنه ای از دامنه shaparak.ir است و هرگونه ترکیب دیگری از کلمه shaparak و هر پسوند دامنه دیگری به غیر از ir. غیرمجاز است، به عنوان مثال ترکیب هایی نظیر shapaarak یا shaparack نامعتبر هستند. برای اطلاع از آدرس درگاه های پرداخت اینترنتی معتبر می توانید به تارنمای کاشف به آدرس kashef.ir مراجعه کنید.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "کدام سامانه همتا معتبر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام سامانه همتا معتبر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید