پیش نویس قطعنامه تونس برای اقدام فوری جهانی در مقابله با کرونا

به گزارش سلامت و زیبایی، تونس با ارائه پیش نویس قطعنامه ای در شورای امنیت، اقدام فوری جامعه جهانی برای مقابله با پیامدهای همه گیری کرونا از جمله رفع تحریم کشورها را خواستار شد.

پیش نویس قطعنامه تونس برای اقدام فوری جهانی در مقابله با کرونا

به گزارش گروه بین الملل سلامت و زیبایی، تونس با ارائه پیش نویس قطعنامه ای در شورای امنیت اقدام فوری جامعه جهانی برای مقابله با پیامدهای همه گیری کرونا را خواستار شد.

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مقام دیپلماتیک سازمان ملل گزارش داد: در پیش نویس این قطعنامه که به نمایندگی از 10 کشور عضو غیر دائم در شورای امنیت ارائه شده بر لزوم حمایت از درخواست آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل برای توقف فوری درگیری ها در همه جای جهان به دلایل انسانی تاکید شده است.

تونس به عنوان عضو غیر دائم شورای امنیت در این پیش نویس پیشنهاد داده است که شورای امنیت نسبت به پیامدهای همه گیری جهانی کرونا بر امنیت غذایی و اقتصاد کشورها در سراسر جهان ابراز نگرانی کند با توجه به محدودیت هایی که بر کار، حمل و نقل، فعالیت های تجاری و صنعتی اعمال شده است.

مقام دیپلماتیک سازمان ملل گفت: حمایت 10 کشور عضو غیر دائم شورای امنیت از پیش نویس تونس به این معناست که اگر این پیش نویس در شورای امنیت به رای گذاشته شود تصویب می شود مشروط بر اینکه پنج کشور عضو دائم شورای امنیت شامل آمریکا، روسیه، چین، فرانسه و انگلیس آن را وتو نکنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سرنوشت این پیش نویس نامعلوم است، زیرا آمریکا همچنان چین را منشأ و دلیل شیوع کرونا می داند و احتمالا پکن این پیش نویس را وتو کند. روسیه نیز که از حق وتو برخوردار است احتمالا بخواهد این قطعنامه شامل لغو تحریم ها برای مقابله بهتر با این ویروس باشد.

شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل هنوز به موضع یکپارچه ای در قبال ویروس کرونا دست نیافته اند.

خ

منبع: خبرگزاری فارس

به "پیش نویس قطعنامه تونس برای اقدام فوری جهانی در مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش نویس قطعنامه تونس برای اقدام فوری جهانی در مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید