پمپئو، ایران را مسئول تهدیدات علیه سفارت آمریکا در عراق دانست

به گزارش سلامت و زیبایی، وزیر امور خارجه آمریکا در توییتی مدعی شد که گروه های تحت حمایت ایران، سفارت واشنگتن در بغداد را تهدید می نمایند.

پمپئو، ایران را مسئول تهدیدات علیه سفارت آمریکا در عراق دانست

به گزارش سلامت و زیبایی، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه در توییتی نوشت: ما پاسخ دفاعی به حمله گروه نیابتی ایران دادیم که منجر به کشته شدن یک شهروند آمریکایی و زخمی شدن دیگر سربازان آمریکایی و عراقی شده بود. حال گروه های تحت حمایت ایران سفارت ما را در بغداد تهدید می نمایند.

همچنین جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در پیامی توییتری نوشت: حمله به سفارت مان در بغداد مستقیم از دفترچه ایران در سال 1979 بیرون می آید.

وی در ادامه اظهارات واهی خود مدعی شد که این حمله به سفارت آمریکا نشانگر آمریکاسیتزی عراقی ها نبوده و تسلط ایران بر گروه های نظامی شیعه را به رخ می کشد.

بولتون در ادامه نوشت: ما باید شهروندانمان را از ستیزه جویی های ایران حفظ کنیم.

کریس مورفی، سناتور آمریکایی نیز در توییتی با اشاره به هجوم مردم عراق به سفارت آمریکا مدعی شد که حمله ایران به سفارت ایالات متحده نشانگر فاجعه ای است که ترامپ در خاورمیانه ایجاد نموده.

آدام شیف، نماینده کالیفرنیا در مجلس نمایندگان آمریکا نیز هجوم مردم عراقی و شبه نظامیان تحت حمایت ایران علیه سفارت آمریکا در بغداد را بسیار نگران نماینده خواند.

الیزی استفنیک، نماینده حوزه انتخابیه بیست ویکم نیویورک در مجلس نمایندگان آمریکا همچنین خواهان مسئول دانستن ایران برای هجوم مردم عراق به سفارت آمریکا شد.

به گزارش سلامت و زیبایی، تجمع عراقی ها در مقابل سفارت آمریکا در بغداد در اعتراض به حملات شامگاه یکشنبه واشنگتن به مواضع گردان های حزب الله در مرزهای عراق و سوریه انجام شد. این حملات موجب کشته شدن دستکم 25 تن شد.

منابع خبری اعلام نموده اند که متئو تولر، سفیر آمریکا در عراق به مقصدی نامعلوم بغداد را ترک نموده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در توییتی مدعی شد: میلیون ها عراقی که خواهان آزادی هستند و نمی خواهند که ایران بر آن ها حکمرانی و یا آن ها را کنترل کند، حال زمان شما فرارسیده است!

رئیس جمهور آمریکا همچنین در اظهاراتی دیگر درباره ایران مدعی شده بود: ایران یک پیمان کار آمریکایی را کشت و بسیاری دیگر را دچار جراحت کرد. ما قدرتمندانه پاسخ دادیم و همواره این کار را خواهیم کرد.

ترامپ در ادامه ادعاهایش ایران را مسئول ترتیب دادن حمله به سفارت آمریکا در عراق خواند و گفت: کاملا مسئول دانسته خواهند شد. علاوه بر این، ما از عراق انتظار داریم که از نیروهایش استفاده کند تا از سفارت حفاظت کند و بنابراین آگاه باشد!

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا ساعاتی پس از اعلام حملات به مقرهای گردان های حزب الله عراق در کنفرانسی خبری عملیات آمریکا را موفقیت آمیز توصیف نموده و اشاره نمود که آمریکا تدابیر هجومی را علیه گروهی لحاظ کرد که آن را مورد حمایت ایران دانست.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز در همان کنفرانس خبری گفت، مسؤولان ارشد امنیت ملی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را در جریان حملات هوایی که واشنگتن در مرزهای عراق و سوریه ترتیب داد، قرار دادند؛ حملاتی که در واکنش به تهدیدات علیه نیروهای آمریکایی بود..

پمپئو اضافه نمود: هرگز منتظر نمی مانیم ایران جان مردان و زنان آمریکایی را در خطر قرار دهد.

این در حالی است که سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان تجاوز نظامی آمریکا به خاک و نیروهای عراقی را به شدت محکوم کرد و از آمریکا خواست تا به استقلال، حاکمیت و یکپارچگی ارضی عراق احترام گذاشته و دخالت خود را در امور داخلی این کشور متوقف کند.

موسوی با اشاره به دروغ بودن ادعای آمریکا در مبارزه با تروریسم گفت: این حملات بار دیگر ادعای دروغ آمریکا در مبارزه با گروهک تکفیری داعش را اثبات کرد به طوری که ایالات متحده، مواضع نیروهایی را هدف قرار داده است که در طول سالهای گذشته ضربات سنگینی به تروریست های داعش وارد نموده اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه توضیح داد: آمریکا با این حملات، حمایت قاطع خود را از تروریسم و بی توجهی به استقلال و حاکمیت کشورها نشان داده است و باید مسئولیت تبعات این اقدام غیرقانونی خود را بپذیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پمپئو، ایران را مسئول تهدیدات علیه سفارت آمریکا در عراق دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو، ایران را مسئول تهدیدات علیه سفارت آمریکا در عراق دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید