واکنش سازمان بهداشت جهانی به آمارهای ایران درباره کرونا

به گزارش سلامت و زیبایی، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی در واکنش به بعضی ادعاهای مطرح شده در رسانه ها مبنی بر پنهان کاری ایران در مسئله آمار قربانیان ویروس کرونا، گفت ساز و کارهای مستقل این نهاد، چنین ادعایی را تأیید نمی کند.

واکنش سازمان بهداشت جهانی به آمارهای ایران درباره کرونا

به گزارش سلامت و زیبایی به نقل از فارس تدروس آدانوم مدیرکل سازمان بهداشت دنیای روز دوشنبه 12 اسفند ادعای پنهان کاری ایران در ارتباط با آمار قربانیان ویروس کرونا جدید (کووید-19) را رد کرد.

آدانوم در مصاحبه با شبکه سی ان بی سی، در پاسخ به سؤال مجری در مورد ادعای مخفی کردن آمار واقعی ابتلا به کرونا در ایران، گفت: من بدون داشتن دلیل یا مدرک، به هیچ کشوری اتهام نمی زنم.

وی اضافه نمود: بله، گزارش هایی در رسانه ها وجود دارد، درست است، اما می دانید که سازمان بهداشت دنیای یک سازمان فنی است و ما باید صرفا مستندات را گزارش کنیم، ما نمی توانیم صرفا آن چیزی را بگوییم که یک روزنامه نگار می گوید.

او با بیان اینکه بعضی می گویند باید گزارش های رسانه ای را صرفا به دلیل سابقه خوب یک روزنامه نگار در موضوعات دیگر، پذیرفت، گفت در این مورد به همکارانش گفته است: اگر قرار باشد ما از یک گزارش روزنامه ای پیروی کنیم، چه آن گزارش خوب اجرا شده باشد یا نه، در آن صورت نقطه انتها آن کجا خواهد بود؟ این بدان معنی است که ما گزارش یک روزنامه نگار را تکرار می کنیم.

آدانوم ادامه داد: به همین خاطر است که ما ساز و کارهای خود را داریم و ما در ساز و کارهای خود چنین چیزی را شاهد نبوده ایم. اما اگر چنین چیزی را ببینیم، قطعا باید آن را حل نموده و رفع کنیم.

در روزهای اخیر بعضی از رسانه ها جمهوری اسلامی ایران را به پنهان کاری در مورد آمار مبتلایان به کرونا متهم نموده بودند. این در حالی است که وزارت بهداشت به صورت روزانه با برگزاری نشست خبری، آمار مبتلایان، فوت شده ها و بهبودیافته ها را اعلام می نماید. بر اساس آماری که تا امروز اعلام شده، در ایران مجموعا 1501 مورد ابتلای قطعی به کرونا ثبت شده که از این میان 66 نفر جان خود را از دست داده و 291 نفر بهبود یافته اند.

شیوع کرونا که از چین شروع شد، اکنون بیش از 70 کشور دنیا را درگیر نموده و به مرگ بیش از 3000 نفر منجر شده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "واکنش سازمان بهداشت جهانی به آمارهای ایران درباره کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سازمان بهداشت جهانی به آمارهای ایران درباره کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید