هشدار جدید درباره بحران کرونا در ایران

به گزارش سلامت و زیبایی، خبرنگاران : در بیست و چهارمین روز آذر ماه آمارهای وزارت بهداشت از متغیرهای نگران کننده کرونایی نشان از وضعیتی قرمز از این بیماری داشت.در همین خصوص رقم بستری روزانه نسبت به روز گذشته 50 درصد رشد را به ثبت رساند.

هشدار جدید درباره بحران کرونا در ایران

به گزارش سلامت و زیبایی، در روزهای اخیر آمارهای وزارت بهداشت و درمان از بیماری کرونا فرایندی کاهشی را از متغیرهای تلخ این بیماری به ثبت رساند. از میانه آذر به بعد کاهش آمارهای کرونایی به حدی بود که در روز یکشنبه تنها 833 نفر در اثر بیماری کرونا در بیمارستانها بستری شدند. این رقم پایین ترین حد بستری روزانه در تمام پاییز بوده است.

اما در روز 24 آذر ماه آمارهای کرونا خبر از سکته ای خفیف فرایند کاهش تدریجی آمار تلخ کرونایی داشت. این آمار شرایط را قرمزتر از پیش توصیف نموده است. در همین خصوص میزان بستری روزانه نسبت به روز قبل 50 درصد افزایش داشته و شمار بهبودی های روزانه نیز نسبت به روز قبل 5 درصد افت را به ثبت رسانده است. این شرایط قرمز کرونایی در کشور در چه متغیرهایی نمود داشته و آیا میتواند ادامه داشته باشد؟

افزایش روزانه شیوع کرونا

ابتلای روزانه در 24 آذر ماه به حدی معادل با 7 هزار و 501 نفر رسید. این رقم نسبت به روز قبل 50 نفر افزایش پیدا و مجموع مبتلایان در ایران را به حدی معادل با 1 میلیون و 115 هزار تومان رسانید.

این افزایش در کنار کاهشی که در شمار تست های روزانه کرونا رخ داد میزان شیوع را در این روز از روز قبل بیشتر کرد. برهمین اساس متغیر نسبت ابتلا به تست های کرونایی را در هر روز نمادی از شیوع کرونا در آن روز می دانیم. این متغیر در روز یکشنبه 22 اذر ماه 16.10 درصد بود که در روز دوشنبه با 0.16 درصد افزایش به حدی معادل با 16.27 درصد رسید.

این عبارت نشان میدهد که قدرت شیوع کرونا نسبت به روز قبل اندکی افزایش پیدا نموده است. اما آیا این شیوع درصد مرگو میر را هم دچار تغییر نموده است؟

عبور جانباختگان از مرز 52 هزار نفر

پس از آنکه میزان فوتی های روزانه در 22 آذر ماه به کمترین حد خود در دوماه گذشته رسید اما این متغیر در روزهای بعد به طور متوسط 6.5 درصد افزایش پیدا نموده و اکنون حدی معادل با 251 نفر دارد. این میزان افزایش در میزان فوتی های روزانه رقم کل فوتی ها بر اثر بیماری کرونا را در کشور از مرز 52 هزار نفر فراتر برد.

این در حالی است که میزان بهبودی های روزانه بر خلاف شمار مرگ و میر کرونایی دراین روز دچار افتی قبل توجه شده بود.

افت 5 درصدی بهبودی های روزانه

در روز دوشنبه 24 آذر میزان بهبودیافتگان از بیماری کرونا در محدوده 10 هزار نفر نهاده شد این در حالی بود که این رقم در روز های گذشته در محدوده 12 هزار نفر قرار داشت. مقایسه آمار بهبودی های روزانه در 24 آذر ماه با همین آمار در روز 23 آذر نشان از افتی 5 درصدی داشته است.

این در حالی است که بستری های روزانه نیز در این روز به نسبت روز گذشته نزدیک به 50 درصد افزایش را به ثبت رسانده است.

تمام متغیرهای کرونایی در این روز به طور یکپارچه خیر از شرایطی قرمز از این بیماری دراین روز را داشتند. اما با توجه به آنکه آمار این بیماری در آذر ماه همیشه فرایندی نوسانی داشته است ممکن است درادامه آمارهای تلخ کرونایی فرایندی نزولی تر داشته باشند.

منبع: اقتصادنیوز

به "هشدار جدید درباره بحران کرونا در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار جدید درباره بحران کرونا در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید