نخست وزیر انگلیس در ادعاهای آمریکا درباره منشأ کرونا تشکیک کرد

به گزارش سلامت و زیبایی، علی رغم فضاسازی دوباره کشورهای غربی درباره شروع شیوع کرونا از آزمایشگاهی در شهر ووهان چین، نخست وزیر انگلیس در سخنانی اذعان کرد به نظر نمی رسد این مسئله درست باشد.

نخست وزیر انگلیس در ادعاهای آمریکا درباره منشأ کرونا تشکیک کرد

به گزارش گروه بین الملل سلامت و زیبایی، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در سخنانی گفت به نظر نمی رسد ویروس کووید-19 از آزمایشگاهی در شهر مرکزی ووهان در چین نشأت گرفته باشد.

طبق گزارش خبرگزاری دولتی چین شینهوا، جانسون روز یکشنبه در کنفرانس خبری پایانی خود در اجلاس گروه هفت در شهر ساحلی کورن وال انگلیس گفت: در حال حاضر، توصیه ای که ما داشته ایم این بوده که به نظر نمی رسد این بیماری با منشأ زئونوتیک (مشترک بین انسان و حیوان) از آزمایشگاه بیرون آمده باشد.

وی اضافه نمود: فکر می کنم مسئله ای در بیماری های مشترک بین انسان و حیوان وجود دارد و این به روشنی موضوعی است که باید روی آن تمرکز کنیم.

او اواخر ماه مه هم در مصاحبه با شبکه کانادایی سی بی سی نیوز گفت معتقد نیست که ویروس کرونا از آزمایشگاهی در ووهان چین به بیرون آمده باشد اما منتظر یافته های جدید در مورد این موضوع است.

وی در این خصوص گفت: من در این مورد دیدی عاری از تعصب دارم و با شما صریح خواهم بود، تا به امروز چیزهایی که من دیده ام نشان نمی دهد که گزینه شماره یک، نشت آزمایشگاهی است.

جانسون اضافه نمود: بنابراین چیزهایی که من دیده ام نشان می دهد در حال حاضر، مظنون شماره یکِ منشأ این بیماری همچنان یک بیماری زئونوتیک است که به نوعی در نتیجه پرورش حیوانات وحشی ایجاد شده است.

پیشتر سفارتخانه پکن در انگلیس که گروه هفت را یک گروه منسوخ و تاریخ مصرف گذشته توصیف نموده بود، با انتقاد از بیانیه پایانی سران کشورهای صنعتی دنیا از اشاره گروه هفت به منشأ شیوع ویروس کرونا انتقاد و توضیح داد که هرگونه تحقیق در مورد این موضوع باید توسط یک گروه بین المللی از دانشمندان انجام گیرد و نباید این مسئله سیاسی گردد.

کشورهای غربی به خصوص ایالات متحده آمریکا مدعی هستند که منشأ ویروس کرونا از آزمایشگاهی در شهر ووهان چین بوده و پکن در مورد این بیماری همه گیر پنهانکاری نموده است، ولی مقامات کشور چین بارها این ادعاها را بی اساس خوانده اند.

اخیراً یک رسانه آمریکایی در ادامه فضاسازی های رسانه ای درباره منشأ کرونا مدعی شده بود یک آزمایشگاه وابسته به دولت آمریکا در گزارشی به این جمع بندی رسیده که فرضیه نشت ویروس کرونا از آزمایشگاهی در شهر ووهان چین محتمل و نیازمند تحقیقات بیشتر است.

چین، طرح شائبه های جدید درباره منشأ ویروس کرونا در حالی که این مسئله قبلاً توسط سازمان دنیای بهداشت مورد تحقیق قرار گرفته را بخشی از کوشش های واشنگتن برای اعمال فشار بر پکن می داند.

چین تصریح نموده سیاسی کردن ردیابی منشأ کووید-19 که یک مسئله علمی است، نه تنها یافتن منشأ اصلی ویروس را سخت می نماید بلکه به شدت در جهت همکاری بین المللی در زمینه این همه گیری مانع ایجاد می نماید.

منبع: خبرگزاری فارس

به "نخست وزیر انگلیس در ادعاهای آمریکا درباره منشأ کرونا تشکیک کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر انگلیس در ادعاهای آمریکا درباره منشأ کرونا تشکیک کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید