ناتو مانور آماده سازی برای جنگ هسته ای برگزار می نماید

به گزارش سلامت و زیبایی، رسانه های آلمانی از برگزاری مانور آماده سازی برای جنگ هسته ای توسط ارتش آلمان و با مشارکت دیگر اعضای ائتلاف نظامی ناتو خبر دادند.

ناتو مانور آماده سازی برای جنگ هسته ای برگزار می نماید

به گزارش گروه سیاسی سلامت و زیبایی به نقل از روزنامه آلمانی پاسایر نویه پرسه، نیروی هوایی آلمان با شرکای خود در ائتلاف نظامی ناتو سناریوی وحشتناک وقوع یک جنگ اتمی را تمرین می نماید.

به گزارش خبرگزاری آلمان در این هفته یک مانور ائتلافی محرمانه با نام Steadfast Noon شروع شده است. در جریان این مانور از جمله استفاده از بمب افکن هایی تمرین می گردد که در صورت جنگ با تسلیحات هسته ای باید مجهز و به کار برده شوند.

ارتش آلمان با تورنادو های مخصوص خود موسوم به اسکادران تاکتیکی نیروهی هوایی 33 در این مانور مشارکت می نماید. این جنگنده ها در پایگاه هوایی بوشل واقع در ایفل مستقر هستند که بر اساس اطلاعات غیر رسمی سلاح های هسته ای تاکتیکی نوع B61 آمریکا هم در آنجا مستقر است. این تسلیحات هسته ای در چارچوب طرح اشتراک گذاری هسته ای در ناتو می تواند در موارد اضطراری توسط جنگنده های آلمانی علیه نیرو های مخالف مورد استفاده قرار گیرد. سایر تسلیحات هسته ای آمریکا هم در ایتالیا، بلژیک، ترکیه و هلند مستقر می شوند.

بر اساس اطلاعات کارشناسان نظامی در مانور موسوم به Steadfast Noon از جمله این رزمایش برگزار می گردد که چگونه تسلیحات اتمی آمریکا در محیطی امن از لایه های زیر زمینی به هواپیما منتقل شده و در جنگنده ها جاسازی می گردد. اما درمانور های پروازی این جنگنده ها بدون بمب پرواز می نمایند. بر اساس عکس های منتشر شده در اینترنت در کنار جنگنده های آلمانی از جمله جنگنده هایی از ایتالیا هم در این مانور شرکت می نمایند.

در ابتدای کار هیچ گونه اطلاعاتی درباره سناریوی این مانور نظامی وجو نداشت. هانس کریستنسن، از کارشناسان تسلیحات هسته ای به این مسئله اشاره نموده است که این مانور مدت کوتاهی بعد از ورود بمب افکن های آمریکایی B-52 به انگلیس برگزار می گردد.

خطر وقوع یک جنگ هسته ای در حال حاضر (به اعتقاد بسیاری کارشناسان) بسیار بالاتر از سه دهه گذشته است. دلیل آن این است که قرارداد موسوم به منع موشک های میان برد هسته ای موسوم به آی ان اف لغو شده است.

کارشناسان تسلیحاتی اعتقاد دارند که در این شرایط یک مسابقه تسلیحاتی جدید در جهان شکل خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ناتو مانور آماده سازی برای جنگ هسته ای برگزار می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناتو مانور آماده سازی برای جنگ هسته ای برگزار می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید