محصول دانش بنیان ایرانی امنیت شبکه را ارتقا داد

به گزارش سلامت و زیبایی به نقل از معاونت علمی و فناوری، تولید نرم افزارها، تجهیزات و ارائه خدمات مرتبط با امنیت شبکه از جمله پیچیده ترین و با اهمیت ترین محصولات و خدمات در حوزه زیرساخت های اینترنتی است. با توجه به خودداری شرکت های بزرگ بین المللی از فروش این نرم افزارها به کشور یک شرکت دانش بنیان پیروز شد، این محصولات را با قیمتی بسیار کمتر از نمونه مشابه خارجی ایران ساخت کند.

محصول دانش بنیان ایرانی امنیت شبکه را ارتقا داد

بهنام عبدالله شمشیرساز مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان گفت: با توجه به کمبودی که در حوزه تولید نرم افزارها و تجهیزات حفاظتی مشاهده می کردیم، تصمیم گرفتیم با ایجاد یک شرکت دانش بنیان نسبت به بومی سازی این اقلام مهم اقدام کنیم.

این فعال دانش بنیان ادامه داد: یکی از تولیدات این شرکت محصول جامع امنیت هارد دیسک است. این محصول سرویس های امنیتی موجود در هارد دیسک را قابل استفاده می کند. این سرویس ها به صورت پیش فرض در اختیار کاربر قرار نمی گیرد و با کمک این محصول جامع این سرویس ها در دسترس خواهد بود و امنیت داده های درون هارد دیسک حفظ می شود.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان گفت: شرکت های خارجی حاضر نبودند این نرم افزار را به ایران بفروشند. این در حالی است که ما در این شرکت به کمک متخصصان جوان ایرانی پیروز شدیم تا نمونه ایرانی را با یک دهم قیمت محصول مشابه خارجی تولید کنیم.

شمشیرساز با اشاره به پیروزیت های شرکت های دانش بنیان، گفت: در صورتی که این راستا را ادامه دهیم، اطمینان دارم که کشور در این حوزه به خودکفایی کامل می رسد. البته این در صورتی است که حمایت های لازم، از سوی دستگاه های متولی و اجرایی تخصیص یابد. زمانی که شروع به کار کردیم برخی از مدیران شرکت ها می گفتند که بومی سازی این نرم افزارها در ایران امکان ندارد و با دیده تردید به محصولات ایرانی نگاه می کردند.

وی همچنین بیان کرد: با گذشت زمان و اثبات کارایی و کیفیت این محصولات و خدمات، نظر این افراد تغییر کرد. با این همه هنوز هم لازم است که در این زمینه فرهنگ سازی لازم انجام شود و با اجرای قانون همه نهادهای خصوصی و دولتی از استفاده از نرم افزارهای خارجی که دارای تولید مشابه داخلی است، منع شوند. با توجه به اینکه محصولات ما اغلب در صنایع بزرگی مانند خودروسازی مورد استفاده قرار می گیرد این مسئله امکان پذیر است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "محصول دانش بنیان ایرانی امنیت شبکه را ارتقا داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محصول دانش بنیان ایرانی امنیت شبکه را ارتقا داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید