علت حادثه مجتمع غنی سازی نطنز تعیین شد ، توضیحات مهم سخنگوی دبیرخانه شورای امنیت ملی

به گزارش سلامت و زیبایی، سخنگوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی گفت: آنالیز های فنی و امنیتی اجرا شده از سوی دستگاه های ذیربط، علت وقوع حادثه در مجتمع غنی سازی نطنز را به صورت دقیق تعیین نموده ولی به دلیل بعضی ملاحظات امنیتی علت و چگونگی بروز حادثه در زمان مناسب اعلام می گردد.

علت حادثه مجتمع غنی سازی نطنز تعیین شد ، توضیحات مهم سخنگوی دبیرخانه شورای امنیت ملی

به گزارش سلامت و زیبایی به نقل از فارس، کیوان خسروی سخنگوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی عصر امروز (آدینه) گفت: آنالیز های فنی و امنیتی صورت گرفته از سوی دستگاههای ذیربط ،علت وقوع حادثه در مجتمع هسته ای شهید احمدی روشن در نطنز را که بامداد پنج شنبه 12 مرداد ماه به وقوع پیوست به صورت دقیق معین نموده است.

وی با اشاره به حضور و فعالیت کارشناسان بخش های مختلف مسئول ارزیابی و رسیدگی به حادثه در سایت نطنز که از اولین ساعات وقوع این رخداد انجام شد گفت: فرضیه های مختلف در خصوص علت این رخداد با آنالیز دقیق آثار، نحوه و میزان تخریب ایجاد شده، علت اصلی حادثه معین شده است.

خسروی افزود: به دلیل بعضی ملاحظات امنیتی علت و چگونگی بروز این حادثه در زمان مناسب اعلام خواهد شد.

وی در خاتمه با تاکید بر محدود بودن خسارت وارد شده به سوله در حال تکمیل در مجتمع هسته ای نطنز افزود: در محل وقوع حادثه هیچگونه مواد هسته ای وجود نداشته و موضوع نشت مواد رادیو اکتیو در وقوع این رخداد کاملا منتفی است.

  • اولین تصویر منتشر شده از حادثه سایت هسته ای نطنز
  • حادثه در سایت هسته ای نطنز | توضیحات سخنگوی انرژی اتمی

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی نیز پیش از این گفته بود که بامداد پنجشنبه به دنبال وقوع حادثه ای که چگونگی آن در دست آنالیز است یکی از سوله های در حال تکمیل در محوطه باز سایت نطنز دچار آسیب شد. به گفته وی این رخداد هیچ گونه تلفات جانی نداشته و لطمه ای به فعالیت های جاری این مجموعه نیز وارد ننموده است.

  • ادعای نیویورک تایمز درباره حادثه سایت هسته ای نطنز | خرابکارانه بوده است!
  • واکنش آژانس بین المللی انرژی اتمی به حادثه سایت هسته ای نطنز
  • اولین واکنش وزارت خارجه آمریکا به حادثه تأسیسات نطنز
منبع: همشهری آنلاین

به "علت حادثه مجتمع غنی سازی نطنز تعیین شد ، توضیحات مهم سخنگوی دبیرخانه شورای امنیت ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت حادثه مجتمع غنی سازی نطنز تعیین شد ، توضیحات مهم سخنگوی دبیرخانه شورای امنیت ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید