شبکه ارتباطی قوی و تاب آور، لازمه مدیریت و کنترل حوادث و بحران هاست

به گزارش سلامت و زیبایی، مدیر کل مدیریت بحران استان قزوین گفت: شبکه بیسیم مدیریت بحران استان در شرایط بروز حوادث و سوانح نقش ارزنده ای در ایجاد ارتباط میان دستگاه های متولی امر امداد و نجات داشته و بستر ساز هماهنگی، مدیریت و کنترل حوادث خواهد بود.

شبکه ارتباطی قوی و تاب آور، لازمه مدیریت و کنترل حوادث و بحران هاست

به گزارش از ، قدرت اله مهدیخانی مدیر کل مدیریت بحران استان قزوین در حاشیه بازدید دوره ای از شبکه ارتباطی بیسیم استان و نیز ایستگاه لرزه نگاری مستقر در سایت مراد تپه در بخش کوهین گفت: شبکه بیسیم مدیریت بحران استان، امکان ارزشمندی است که در شرایط بروز حوادث و سوانح و بالاخص در صورت قطع ارتباط مخابراتی، نقش ارزنده ای در ایجاد ارتباط بین بخشی در میان دستگاه های متولی امر امداد و نجات داشته و بستر ساز هماهنگی، مدیریت و کنترل حوادث توسط اداره کل مدیریت بحران استان خواهد بود.

مهدیخانی اضافه نمود: استفاده بهینه از این امکان ارزشمند، منوط به تاب آوری این شبکه ها در مواقع بحرانی بوده که سرکشی های منظم متخصصین، تعمیرات و نگهداری این تجهیزات، لازمه ایجاد این تاب آوریست.

او اضافه نمود: دکل بیسیم واقع در سایت مراد تپه، امکان ارتباط نواحی غربی استان (تاکستان، طارم، کوهین و قزوین) را فراهم کرده و بازدید های دوره ای کارشناسان از آن به طور منظم صورت می پذیرد.

مهدیخانی در ادامه با اشاره به استقرار شبکه لرزه نگاری مدیریت بحران در سطح استان گفت:در سایت مراد تپه یکی از 5 ایستگاه لرزه نگاری استان نیز قرار داشته که این شبکه وظیفه پایش لرزه های کوچک و عظیم در استان و مشخص محل دقیق زمین لرزه های حادث شده را برعهده دارد.

مدیر کل مدیریت بحران استان قزوین گفت: این شبکه امکان ارزشمندی برای پایش حرکات گسل های استان فراهم کرده و به طور مستقیم به موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران متصل است.

مهدیخانی در ادامه اظهار امیدواری کرد که با افزایش تعداد ایستگاه های لرزه نگار در سطح استان، این پایش ها با دقت بیشتری صورت پذیرد.

ح

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "شبکه ارتباطی قوی و تاب آور، لازمه مدیریت و کنترل حوادث و بحران هاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبکه ارتباطی قوی و تاب آور، لازمه مدیریت و کنترل حوادث و بحران هاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید