سازمان سیا: خروج نظامیان آمریکا از افغانستان خطرناک است!

به گزارش سلامت و زیبایی به نقل از خبرگزاری رویترز، ویلیام جی. برنز رییس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) امروز و در تضاد با سخنان جو بایدن رییس جمهور کشورش مبنی بر تصمیم به خارج کردن همه اشغالگران تروریست آمریکایی از افغانستان پس از 2 دهه اشغال ادعا کرد: خروج نظامیان از افغانستان خطرناک است!

سازمان سیا: خروج نظامیان آمریکا از افغانستان خطرناک است!

رییس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در این خصوص ادعا کرد: توانایی واشنگتن در جمع آوری اطلاعات و اقدام بر اساس تهدیدات پس از خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان کاهش خواهد یافت.

ویلیام جی. برنز در ادامه مدعی شد: این یک واقعیت است و باید از مخاطرات این اقدام مطلع بود.

به گزارش سلامت و زیبایی، جو بایدن رییس جمهور آمریکا ساعاتی پیش گفت که کشورش به ارایه یاری به ارتش و نیروهای امنیتی افغانستان ادامه می دهد.

رییس جمهور آمریکا در سخنان امروز خود گفت: وقت آن است که طولانی ترین جنگ آمریکا در افغانستان را به اتمام برسانیم. آمریکا دیگر در عملیات های نظامی افغانستان شرکت نخواهد کرد؛ ولی به انجام امور دیپلماتیک و بشردوستانه و یاری به دولت این کشور ادامه خواهد داد.

نیروهای ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا در سال 2001 میلادی به بهانه مبارزه با تروریسم به افغانستان حمله کردند؛ اما پس از 2 دهه اشغالگری و تجاوز نتیجه ای جز افزایش ناامنی و خشونت در این کشور بر جای نمانده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سازمان سیا: خروج نظامیان آمریکا از افغانستان خطرناک است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان سیا: خروج نظامیان آمریکا از افغانستان خطرناک است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید