رییس سازمان سینمایی: نهادینه کردن مفهوم اجتماعی مقاومت از کارکردهای جشنواره بین المللی فیلم مقاومت است

به گزارش سلامت و زیبایی، تهران (پانا) - حسین انتظامی معتقد است بی شک، نهادینه کردن مفهوم اجتماعی مقاومت یکی از کارکردهای جشنواره بین المللی فیلم مقاومت است و با اقداماتی که در این جشنواره انجام می گردد، مقاومت معنای گسترده تری پیدا می نماید.

رییس سازمان سینمایی: نهادینه کردن مفهوم اجتماعی مقاومت از کارکردهای جشنواره بین المللی فیلم مقاومت است

به گزارش ستاد اطلاع رسانی شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، حسین انتظامی؛ رییس سازمان سینمایی گفت: تقریبا تمام کشورهای منطقه با موضوع مقاومت به عنوان یک مسئله اجتماعی روبرو اند، کشورهایی که درگیر جنگ با استکبار و یا تکفیری ها هستند، مفهوم مقاومت را به عنوان یک اولویت روزمره در زندگی اجتماعی خود لمس می نمایند از این رو شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت باید مفهوم مقاومت را اجتماعی تر از گذشته تبیین کند و بستر ایجاد ارتباط صحیح میان مفهوم مقاومت و جامعه بومی باشد.

وی جذب سینماگران خارجی برای حضور در جشنواره فیلم مقاومت را ضروری برشمرد و گفت: در این میان دغدغه مندی فیلمسازان و هنرمندان کشورمان برای فراوری آثار و کوشش برای جذب آنان در جشنواره هایی همچون مقاومت یکی از ملزومات امروز کشور در بخش هنری به شمار می رود و جذب سینماگران خارجی نیز برای حضور در این جشنواره ضرورت دارد.

انتظامی، انقلاب اسلامی ایران را مروج مفهوم مقاومت در منطقه دانست و توضیح داد: در شرایط فعلی که ویروس منحوس کرونا به عنوان یک بیماری فراگیر و همه گیر بسیاری از کشورها را با خود درگیر نموده است، شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با اختصاص بخش ویژه به موضوع مدافعان سلامت توانست حرکتی بدیع در حوزه فرهنگ سازی شروع کند و دفاع از سلامت اجتماعی را به عنوان یک جریان در سطح کشور مطرح کند.

رئیس سازمان سینمایی ادامه داد: بی شک، نهادینه کردن مفهوم اجتماعی مقاومت یکی از کارنمودهای جشنواره بین المللی فیلم مقاومت است و با اقداماتی که در این جشنواره انجام می گردد، مقاومت معنای گسترده تری پیدا می نماید. می توان و باید ارتباط منطقی میان بسیاری از موضوعات اجتماعی در بخش های مختلف با مفهوم مقاومت ایجاد کرد.

وی در سرانجام گفت: تواصی به حق و تواصی به صبر راه رهایی از شرایط کنونی و به ویژه مقابله با تحریم های ظالمانه ای است که کشور را در حوزه های مختلف با چالش های بسیاری روبرو نموده، این رویکرد را می توان به مقاومت تعبیر کرد. که در سایه تعامل، همدلی و همراهی همگان محقق می گردد.

همزمان با برگزاری مرحله دوم شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، آثار راه یافته به این جشنواره به صورت همزمان در دو پلتفرم نما فیلم namafilm.ir و عماریار ammaryar.ir اکران می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "رییس سازمان سینمایی: نهادینه کردن مفهوم اجتماعی مقاومت از کارکردهای جشنواره بین المللی فیلم مقاومت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رییس سازمان سینمایی: نهادینه کردن مفهوم اجتماعی مقاومت از کارکردهای جشنواره بین المللی فیلم مقاومت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید