روی هوا به تیمی جام نمی دهند، استقلال هنوز شانس قهرمانی دارد، سعادتمند می تواند باشگاه را بی احتیاج کند

به گزارش سلامت و زیبایی، پیشکسوت تیم استقلال گفت: استقلال وقتی از هفته چهارم تا سیزدهم ظرف 9 هفته از رده پانزدهم به صدر رسیده حالا چطور نمی تواند در 10 هفته از رده چهارم به صدر برسد؟

روی هوا به تیمی جام نمی دهند، استقلال هنوز شانس قهرمانی دارد، سعادتمند می تواند باشگاه را بی احتیاج کند

گروه ورزشی سلامت و زیبایی، اقدامات اخیر احمد سعادتمند در بازگرداندن دو بازیکن خارجی تیم استقلال و پرداخت بخشی از حق و حقوق اعضای تیم باعث شده تا پس از 6 ماه سرگردانی و تنش در مجموعه استقلال این باشگاه به ثبات نسبی در زمینه امور جاری اش دست پیدا کند.

مهدی امیرآبادی در گفت و گو با دانشجو، درباره اتفاقات مثبت اخیر رخ داده در باشگاه استقلال شرح داد: سعادتمند در طول ماه های گذشته و پس از حضور در باشگاه استقلال وعده هایی داد که البته هنوز خیلی از آنها محقق نشده است. ولی با این وجود همین که دیاباته و میلیچ به تهران برگشتند خود گویای این مهم است که باشگاه استقلال رو به راستا آرامش حرکت می نماید.

پیشکسوت استقلال اضافه نمود: در روزهای گذشته انتصاب هایی در معاونت های باشگاه استقلال را شاهد بودیم که تعیین می نماید اراده ای برای سر و سامان دادن به شرایط نابسامان باشگاه طی ماه های اخیر وجود دارد. این امیدواری وقتی بیشتر شد که باشگاه استقلال به تازگی با اسپانسرهای خوبی قرار بسته و همچنان به نظر می رسد باز هم اسپانسرهایی برای یاری به باشگاه استقلال در راه هستند.

وی همچنین درباره آینده باشگاه گفت: در گذشته نیز مدیرانی به باشگاه استقلال آمدند که در ابتدا اتفاقات خوبی را رقم زدند اما پس از مدتی تعیین شد مسائلی پشت پرده بوده که نه تنها باشگاه را از مسائل نجات نداده بلکه معضلات بزرگتری را برای استقلال به وجود آورده است. امیدوارم احمد سعادتمند به همین شکلی که امروز در باشگاه استقلال کار می نماید به فعالیتش ادامه داده و مسئله ای از این بابت برایش به وجود نیاید.

امیرآبادی همچنین درباره اهمیت تیم های پایه در باشگاه استقلال اعلام کرد: به اعتقاد من تیمی مانند استقلال نباید هر ساله میلیاردها تومان پول برای خرید بازیکن هزینه کند. بلکه سعادتمند باید بداند این مجموعه با پتانسیل بالایی که دارد می تواند با تجهیز و تقویت تیم های پایه و آموزشگاه فوتبالش، هر ساله بین 10 تا 15 بازیکن برجسته در خطوط مختلف از دروازه تا خط حمله را به تیم بزرگسالان و یا دیگر باشگاههای فوتبالی تزریق و باشگاه را از این بابت بی احتیاج کند.

وی اضافه نمود: وقتی باشگاه های مانند پیکان، سایپا، مقاومت و مانند آنها می توانند تیم های پایه خوب داشته باشند چرا استقلال نتواند؟ وقتی هزینه های زیادی در بخش بزرگسالان صورت می گیرد ولی یک صدم آن در تیم پایه مصرف نمی گردد، نتیجه اش همین است.

امیرآبادی تاکید نمود: باعث تاسف است که عدم نظارت دقیق بر تیم های پایه باشگاه استقلال موجب شده شاهد تخلفات اقتصادی در این بخش از باشگاه باشیم. نمونه هایش در سالهای گذشته بارها رخ داده و امروز نیز بعضی از پیشکسوتان یا افرادی که در این مجموعه شاغل بودند پرده از پیشنهادات پدر و مادرانی که دوست داشتند فرزندانشان در آموزشگاه استقلال فعالیت نمایند برداشته اند.

پیشکسوت تیم استقلال همچنین درباره شرایط این روزهای این تیم در آغاز دور جدید تمریناتش یادآور شد: قطعاً روزهای مهمی پیش روی استقلال است. این تیم اگر بتواند بدنسازی خوبی قبل از ورود به مسابقات داشته باشد قطعاً می تواند بدون دردسر وارد لیگ گردد اما اگر بخواهد شرایط را به گونه ای رقم بزند که بازیکنان با شرایط جسمی ناآماده به لیگ برگردند متاسفانه آسیب های شدیدی به بازیکنان خواهد خورد.

او همچنین گفت: اختلاف امتیازی با صدر جدول هیچ تأثیری در نتیجه گیری استقلال نخواهد داشت. این تیم در هفته چهارم تا مکان پانزدهم جدول پایین رفت اما 9 هفته بعد در هفته سیزدهم استقلال صدر جدول را به خود اختصاص داده بود! حالا که استقلال تا سرانجام فصل 10 بازی دیگر در پیش دارد یعنی 30 امتیاز اما فاصله اش تا صدر جدول تنها 11 امتیاز است. پس این تیم هنوز هم شانس قهرمانی است.

امیرآبادی در سرانجام در این باره که آیا می توان بدون برگزاری لیگ قهرمانان را معرفی کرد، گفت: معرفی قهرمان لیگ برتر بدون انجام مسابقه به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست. اتفاقی که منجر به قهرمانی تیمی می گردد فقط در زمین فوتبال رقم می خورد. روی هوا که نمی توان به کسی جام داد. پس بهتر است کسی بیش از این راجع به این موضوع رویاپردازی نکند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "روی هوا به تیمی جام نمی دهند، استقلال هنوز شانس قهرمانی دارد، سعادتمند می تواند باشگاه را بی احتیاج کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روی هوا به تیمی جام نمی دهند، استقلال هنوز شانس قهرمانی دارد، سعادتمند می تواند باشگاه را بی احتیاج کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید