دیدگاه مردم روسیه درباره توان نظامی ناوگان دریایی این کشور

نظرسنجی در روسیه نشان داد: 67 درصد شهروندان روس ناوگان نظامی-دریایی این کشور را قدرتمندترین در جهان دانسته و 89 درصد آنان معتقدند که این ناوگان می تواند از روسیه در برابر هرگونه تهدید نظامی خارجی دفاع کند.

دیدگاه مردم روسیه درباره توان نظامی ناوگان دریایی این کشور

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اینترفکس، بیش از دو سوم مردم روسیه، یعنی دقیقا 67 درصد آنها معتقدند که ناوگان نظامی-دریایی این کشور در میان سایر نیروهای دریایی بزرگ جهان، قدرتمندترین آنهاست. این مسئله در نظرسنجی که این هفته از سوی مرکز سنجش افکارعمومی سراسری روسیه صورت گرفته، معین شده است.

بر اساس این اطلاعات، شرکت کنندگان در این نظرسنجی سه گزینه برای پاسخ گویی به سئوالی در این باره داشتند. 67 درصد آنها ناوگان نظامی-دریایی روسیه را قدرتمندترین نامیدند، 40 درصد نیروی دریایی آمریکا را قدرتمندترین دانسته، 15 درصد از آنان نیروهای نظامی-دریایی چین و 11 درصد نیز ناوگان دریای انگلیس را قدرتمند نامیدند.

در عین حال اکثریت قریب به اتفاق شهروندان روس، یعنی 89 درصد آنان بر این عقیده هستند که ناوگان نظامی-دریایی روسیه در وضعیتی قرار داشته و دارای امکانات نظامی پیشرفته ای است که به خوبی می تواند در صورت بروز هرگونه تهدید نظامی از سوی سایر کشورها، امنیت این کشور را تامین کند. تنها 6 درصد از شهروندان درباره توانایی ناوگان دریایی این کشور در دفاع از کشور تردید دارند.

علاوه بر این، 85 درصد از سوال شوندگان نیز خدمت در ناوگان نظامی-دریایی روسیه را باعث افتخار می دانند و 56 درصد از آنان مایل هستند که فرزندان، برادران یا نوه های آنها افسر نیروی دریایی شود.

این نظرسنجی به مناسبت روز ناوگان نظامی-دریایی روسیه برگزار گشت که در آن هزار و 600 نفر از شهروندان بالای 18 سال در مناطق مختلف روسیه شرکت داشتند. این روز در تاریخ 28 جولای (6 مرداد ماه) گرامی داشته می شود و به همین مناسبت روز یکشنبه رژه نظامی-دریایی باشکوهی در شهر سن پترزبورگ با حضور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه برگزار گشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دیدگاه مردم روسیه درباره توان نظامی ناوگان دریایی این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدگاه مردم روسیه درباره توان نظامی ناوگان دریایی این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید