دولت افغانستان: افرادی از طالبان که تهدیدی برای امنیت ملی هستند آزاد نمی شوند

به گزارش سلامت و زیبایی، در حالی که کمیسیون حقوق بشر افغانستان نسبت به آزادی زندانیان طالبان ابراز نگرانی می کند، سخنگوی شورای امنیت ملی این کشور تاکید کرد: افرادی که تهدیدی برای امنیت ملی باشند آزاد نخواهند شد.

دولت افغانستان: افرادی از طالبان که تهدیدی برای امنیت ملی هستند آزاد نمی شوند

به گزارش دفتر منطقه ای سلامت و زیبایی، ذبیح الله فرهنگ سخنگوی کمیسیون حقوق بشر افغانستان با اشاره به آزادی طالبان ابراز نگرانی کرد که در این فرایند ممکن است حقوق قربانیان جنگ نقض شود.

وی با تاکید بر احتمال بازگشت زندانیان آزاد شده طالبان به میدان جنگ نیز گفت: ما نگران هستیم که موضوع خسارت وارده به قربانیان جنگ و مسئله تامین عدالت چه می شود؟ افرادی که آزاد می شوند چند نفر آن ها به جرائم جنگی متهم هستند؟

وی افزود که در جنگ به غیرنظامیان نیز تلفات وارد شده و درباره تعهد طالبان آزاد شده مبنی بر عدم بازگشت به میدان های جنگ نیز ابراز تردید کرد.

جاوید فیصل سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان در این باره به رادیو آزادی گفت که در فرایند آزادی زندانیان طالبان افرادی که پفراینده های مبنی بر ادعای حقوق فردی دارند و یا برای امنیت ملی این کشور تهدید محسوب می شوند آزاد نخواهند شد.

وی افزود که تا به امروز همه زندانیان آزاد شده با توجه به سن، شرایط جسمانی و مدت حبس آن ها آزاد شده اند و افرادی که پفراینده های حقوقی و قضایی آن ها تکمیل نباشد و افرادی که شاکی خصوصی داشته باشند و یا تهدیدی برای امنیت ملی افغانستان باشند شامل فرمان ریاست جمهوری نمی شوند.

دولت افغانستان تا به امروز 3 هزار زندانی طالبان را آزاد کرده و اشرف غنی اخیراً فرمان آزادی 2 هزار عضو دیگر این گروه را نیز صادر کرده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دولت افغانستان: افرادی از طالبان که تهدیدی برای امنیت ملی هستند آزاد نمی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت افغانستان: افرادی از طالبان که تهدیدی برای امنیت ملی هستند آزاد نمی شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید