خبرنگاران تکذیب برکناری رییس سازمان بورس

به گزارش سلامت و زیبایی، تهران - خبرنگاران - عضو هیات مدیره سازمان بورس گفت: هیچ یک از خبرهای منتشر شده مبنی بر برکناری رییس سازمان بورس از سوی وزیر اقتصاد و استعفای وی واقعیت ندارد، این خبر کذب محض است که از سوی بعضی از افراد در بازار مطرح شده است.

خبرنگاران تکذیب برکناری رییس سازمان بورس

سید مصطفی رضوی شامگاه (دوشنبه) در گفت و گو با خبرنگار سلامت و زیبایی ضمن تکذیب برکناری یا استعفای رییس سازمان بورس گفت: امروز محمدی در سازمان بورس حضور داشته و در وزارت اقتصاد هم جلساتی را با وزیر داشته است، مقررات مربوط به برکناری رییس سازمان بورس به گونه ای دیگر است که این اقدام زیر نظر شورای عالی بورس صورت می گیرد.

رضوی گفت: رییس سازمان بورس مانند معاونین وزیر اقتصاد به صورت مستقیم از سوی وزیر اقتصاد انتخاب نمی گردد اما نقش وزیر در انتخاب رییس سازمان از جمله نقش های کلیدی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

این عضو هیات مدیره سازمان بورس با بیان اینکه عزل و نصب دارای قوانین و مقررات خاصی است که هیچ یک از این ها در مدت زمان کوتاه رخ نمی دهد، گفت: رییس شورای عالی بورس، وزیر اقتصاد است و به هیچ عنوان چنین صحبتی در زمینه برکناری رییس سازمان بورس مطرح نشده متاسفانه در شایعات منتشر شده جانشین رییس سازمان بورس را هم انتخاب نموده اند.

وی گفت: در هر موقعیتی ممکن است وزیر اقتصاد در کنار جلب نظر اعضای شورای عالی بورس تغییراتی را در سازمان ایجاد کند اما تا کنون چنین اتفاقی در مورد رییس فعلی سازمان بورس رخ نداده است.

رضوی اضافه کرد: بعضی به دنبال این هستند که شاپور محمدی با موقعیت فعلی در سازمان بورس حضور نداشته باشد زیرا رییس سازمان بورس برنامه و سیاست گذاری هایی را در دستور کار دارد که با انتظارات و منافع آنها مطابقت ندارد به همین دلیل اقدام به دامن زدن اینگونه شایعات می نمایند.

عضو شورای عالی بورس گفت: رشد و رونق بازار سرمایه مدیون مدیریت درست بازار سرمایه، برنامه ریزی های درست وزارت اقتصاد و دارایی، سیاست های دولت و حمایت رییس جمهور است.

وی با اشاره به اینکه در جلسه شورای عالی بورس که قرار است فردا برگزار گردد برکناری رییس سازمان بورس در دستور کار نیست، اضافه کرد: شورای عالی بورس سیاست هایی که اعتبار و رونق بازار، شفافیت و ارتقای نقش بازار در اقتصاد کشور را تضمین کند در دستور کار قرار می دهد و اکنون موضوع خاصی برای جلسه فردا مدنظر نیست، حتی بحث کاهش دامنه نوسان هم صراحتا معین نشده که در جلسه فردا مورد بحث باشد یا خیر.

وی با بیان اینکه جلسه شورای عالی که قرار است فردا برگزار گردد به صورت اضطراری نیست، گفت: از یک ماه گذشته تاریخ این جلسه معین شده بود و نمی توان اکنون دستور کار جلسه فردا را رسانه ای کرد زیرا بر فرایند بازار تاثیرگذار خواهد بود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران تکذیب برکناری رییس سازمان بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تکذیب برکناری رییس سازمان بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید