خبرنگاران توکلی: سیاست های کلی بازنگری شود، مشکل ما تولید نیست، توزیع است

به گزارش سلامت و زیبایی، تهران- خبرنگاران- عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بابیان اینکه برخی سیاست ها موضوعیت شان از بین رفته است و باید بازنگری شود، گفت: مشکل ما تولید نیست، توزیع است چون سیستم توزیع جلوی تولید را می گیرد.

خبرنگاران توکلی: سیاست های کلی بازنگری شود، مشکل ما تولید نیست، توزیع است

به گزارش روز شنبه سلامت و زیبایی از اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، دهمین پیش نشست همایش نظام مسائل اولویت دار کشور با موضوع نظام مسائل اولویت دار کشور مبتنی بر سیاست های کلی نظام در عرصه اقتصادی″ با سخنرانی احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و دبیری مهدی مقدسی مدیر کل حقوقی مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست های کلی نظام برگزار گشت.

توکلی در جمع شرکت کنندگان در دهمین پیش نشست همایش نظام مسائل اولویت دار کشور گفت: اگر سیاست ها اجرا شده باشد و وضع کشور این گونه باشد، پس سیاست ها به چه کار می آید؟ اگر به سیاست ها عمل شده باشد نباید وضع این گونه باشد پس معلوم می شود که یک جایی از کار مشکل دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه نمود: ما در 39 حوزه 750 سیاست کلی داریم که این مقدار از سیاست های کلی زیاد است وقتی 750 سیاست کلی داشته باشیم، نمی توان نظارت کرد.

توکلی تاکید کردند: سیاست های کلی باید تعدادش کم باشد در حوزه های مادری باشد، باید معطوف به امور مهم باشد نباید پخش شود چون ناکارآمد می شود. 4 یا 5 موضوع مهم مثل انتخابات مجلس، بودجه و فساد اقتصادی و ... باید انتخاب شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در مجمع تشخیص مصلحت نظام آسیب شناسی در رابطه با سیاست های کلی اجرا شده است، بیان نمود: رهبر انقلاب در حکمشان صریحا بازنگری در سیاست های کلی را فرمودند در سیاست ها باید بازنگری کنیم برخی از سیاست ها موضوعیتشان از بین رفته و برخی ها غلط بودنشان ثابت شده است.

توکلی با اشاره به ارزیابی اولویت های اقتصادی کشور مبتنی بر سیاست های کلی اظهار کرد: اولویت نخست مساله توزیع است، مشکل ما تولید نیست، توزیع است. چون سیستم توزیع جلوی تولید را می گیرد.

وی خاطر نشان کرد: مساله دوم بحث بودجه است. بودجه، اولویت های دولتی است که لباس رقم پوشیده است، بی انضباطی در بودجه یکی از عوامل فساد در کشور است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران توکلی: سیاست های کلی بازنگری شود، مشکل ما تولید نیست، توزیع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران توکلی: سیاست های کلی بازنگری شود، مشکل ما تولید نیست، توزیع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید