خبرنگاران اولین مرحله واکسیناسیون کرونا کارشناسان اورژانس قم شروع شد

به گزارش سلامت و زیبایی، قم - خبرنگاران - سخنگوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی قم از شروع واکسیناسیون کرونا ویژه کارکنان اورژانس 115 قم اطلاع داد.

خبرنگاران اولین مرحله واکسیناسیون کرونا کارشناسان اورژانس قم شروع شد

به گزارش روابط عمومی اورژانس قم، مهدی فراهانی روز سه شنبه در گفت و گویی اضافه کرد: مرحله اول تزریق واکسن روسی از امروز به مدت سه روز و برای 150 نفر از کارشناسان فوریت های پزشکی آغاز شده است.

وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی های انجام شده مرحله دوم تزریق واکسن برای کارکنان این مرکز در آینده ای نزدیک انجام خواهد شد و دوز دوم مرحله اول 28 روز بعد از تزریق دوز اول انجام می گردد.

با اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، شرایط شیوع ویروس کرونا در استان قم از 15 دی از شرایط قرمز به نارنجی، در 6 دی از نارنجی به زرد و در 20 دی ماه جاری از زرد به آبی تغییر نموده است.

ویروس کرونا موجب بیماری عفونی کووید-19 می گردد و این ویروس 24 آذر 98 در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 9 دی 98 به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام نمود.

کرونا، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و عطسه، سرفه، دست دادن و روبوسی از جمله راه های انتقال آن است؛ پزشکان توصیه می نمایند، افراد علاوه بر پرهیز از دست دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به هنگام عطسه ضروری است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده نمایند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، رعایت شیوه نامه های بهداشتی همچون استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی توصیه شده است.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در خصوص ویروس کرونا می توانند با شماره تلفن های 4030، 3136 و 190 تماس بگیرند و برای کسب آخرین اخبار دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه نمایند.

همه ایرانیان می توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

همشهریان قمی در صورت مشاهده هرگونه علامتی در رابطه با ویروس کرونا در خود و افراد خانواده، می توانند به مرکزهای جامع سلامت امام حسن عسکری(ع) در شهرک امام حسن عسکری(ع)، امام خمینی(ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ آباد، پردیس در پردیسان (خیابان ایمان)، خوراکیان در بلوار 15 خرداد، بعثت در نیروگاه، شهدا در خیابان انقلاب اسلامی (چهارمردان)، پنبه چی در خیابان امام خمینی(ره) و جندقیان در خیابان زاویه مراجعه و خدمات رایگان دریافت نمایند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران اولین مرحله واکسیناسیون کرونا کارشناسان اورژانس قم شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اولین مرحله واکسیناسیون کرونا کارشناسان اورژانس قم شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید