خبرنگاران الجزیره به نقل از یک مقام ایرانی: آمریکا اول باید تحریم را لغو کند

به گزارش سلامت و زیبایی، تهران- خبرنگاران- شبکه خبری الجزیره یکشنبه شب به نقل از یک مقام ارشدایرانی اعلام نمود که آمریکا باید پیش از هرگونه پیشنهاد برای گفت وگو در باره برجام، تحریم ها را لغو کند.

خبرنگاران الجزیره به نقل از یک مقام ایرانی: آمریکا اول باید تحریم را لغو کند

این شبکه در زیرنویس خود بدون نام بردن از فرد خاصی اضافه کرد: این مسئول ایرانی به الجزیره گفت که دولت بایدن اگر خواستار بازگشت به برجام است می داند که باید چه کاری انجام دهد، این نیازی به گفت وگو ندارد.

این مقام ایرانی یادآورشدکه ترامپ 800 نهاد و فرد ایرانی را تحریم کرد و دولت بایدن رییس جمهوری جدید آمریکا باید پیش از هر گونه اقدامی این تحریم ها را لغو کند.

الجزیره به نقل از این مقام ایرانی اضافه کرد: واشنگتن قبل از هرگونه پیشنهاد و یا میانجیگری باید به تعهداتش در قبال برجام پایبند باشد.

ایران از اردیبهشت ماه 1398 (یک سال پس از خروج آمریکا از برجام) در واکنش به کوتاهی طرف های اروپایی برجام طی چند مرحله اقدام به کاهش تعهدات هسته ای خود نموده است.

جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام نموده است در صورت برگشت آمریکا به اجرا تعهدات خود و لغو تحریم ها به برجام بازخواهد گشت.

ایران هفته گذشته با فرصتی که به دیپلماسی داد عملا حسن نیت خود را در قبال توافق برجام نشان داد. انتظار می رود این حسن نیت در صورتی که واقعا آمریکا قصد داشته باشد به دیپلماسی بازگردد، مد نظر قرار گیرد و طرف های برجام و مشخصا آمریکا از این فرصت حسن استفاده را داشته باشند در صورتی که اخبار منتشر شده درباره کوشش آمریکا درشورای حکام صحت داشته باشد و آمریکا وارد چنین مسیری گردد، این رویکرد نه بازگشت به دیپلماسی بلکه انحراف از آن تلقی می گردد. انحراف از تصویب قطعنامه شورای حکام در واقع نوعی گزارش دهی محسوب شده و نقش واسطه را ایفا می نماید. به عبارتی گزارش های بازرسان آژانس را به دولت های عضو، شورای امنیت و مجمع عمومی انتقال می دهد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران الجزیره به نقل از یک مقام ایرانی: آمریکا اول باید تحریم را لغو کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران الجزیره به نقل از یک مقام ایرانی: آمریکا اول باید تحریم را لغو کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید