حضور پررنگ بانوان و جوانان در انتخابات شورایاری ها

حامد فوقانی: ثبت نام نامزدهای انتخابات پنجمین دوره شورایاری های شهر تهران شنبه شب سرانجام یافت. با این حساب، انتخاباتی که 4 مرداد در پایتخت برگزار خواهد شد، وارد فاز دیگری شده است.

حضور پررنگ بانوان و جوانان در انتخابات شورایاری ها

اما نکته جالب اینکه طی چند روز گذشته آمار تعداد ثبت نام اوج گرفت و در نهایت 12 هزار و 300 نفر اطلاعات خود را در سامانه shoryari.tehran.ir وارد کردند. به همین منظور از روز گذشته روند بررسی صلاحیت های نامزدها شروع شده و از چند روز دیگر، متقاضیان شرکت در انتخابات شوراکمک ها می توانند از طریق سامانه مذکور پیگیر وضعیت خود باشند.

به گزارش خبرنگاران، انتخابات پنجمین دوره شوراکمک های تهران به صورت الکترونیکی انجام می شود. در این میان، وزارت کشور هم همکاری های لازم را با شهرداری تهران، شورای شهر و هیأت اجرایی برگزاری انتخابات خواهد داشت تا مقدمه ای برای برگزاری الکترونیکی سایر انتخابات کشور هم فراهم شود. اینطور که اعلام شده هیأت های نظارت انتخابات هم تلاش می کنند تا آخر هفته جاری مدارک کاندیداها را بررسی و نتیجه را اعلام کنند. البته به گفته محسن هاشمی رفسنجانی، رئیس شورای شهر تهران این هیأت ها برای صرفه جویی در زمان، با شروع فرایند ثبت نام، فعالیت خود را شروع کرده بودند. بنابراین احتمال می رود حتی نتایج صلاحیت ها بسیار زودتر تعیین شود و چنانچه ردصلاحیت شده ای اعتراض داشت، بتواند از طریق هیأت های نظارت مناطق پیگیر ماجرا باشد.

به هرترتیب، آمار تعداد نامزدهای شوراکمک ها نشان از یک انتخابات پرشور در محلات تهران دارد. این درصورتی است که آمار، رشد قابل توجه تعداد بانوان، جوانان و توانان یابان نامزد شده را نسبت به دوره های پیشین نشان می دهد.

- مجموع تعداد ثبت نام: 12300 نفر

- 53 درصد ثبت نام کنندگان زیر 40 سال هستند

- 16 درصد ثبت نام کنندگان زیر 30 سال هستند

- 24.7 درصد ثبت نام کنندگان بانوان هستند

  • توصیه به نامزدهای شوراکمک ها

با تعیین شدن وضعیت صلاحیت داوطلبان شرکت در انتخابات شوراکمک ها، تبلیغات نامزدها نیز تا یک روز مانده به روز برگزاری انتخابات شروع می شود. در این میان، توصیه می شود که نامزدها از هر روشی در تبلیغات استفاده نکرده و به هر فرد یا نهادی برای تبلیغات اعتماد نکنند. البته که نامزدها اگر تجربه کافی در زمینه انجمن های محلی و تبلیغات انتخاباتی نداشته باشند، می توانند از طریق مشاوران راهکارهای مناسب در این رابطه را به دست آورند. به هرحال در رقابت های انتخاباتی اگر شما معمولی باشید و حرفی برای گفتن نداشته باشید، به هیچ وجه دیده نخواهید شد. هیأت های اجرایی مناطق، معتمدان محلات و استفاده از کانال های تخصصی ستاد شوراکمک ها در شبکه های فضای مجازی می تواند به شما کمک کند. در این میان بهتر است نامزدهای تأیید صلاحیت شده، پیش از هرچیز درباره موارد زیر کسب اطلاع کنند.

1. شیوه های تشکیل ائتلاف

2. چگونگی بیان اهداف و برنامه

3. شناسایی محل های تعیین شده چسباندن تراکت ها و پوسترهای تبلیغاتی

4. مطالعه قوانین، مقررات، اساسنامه و آیین نامه های شوراکمک ها که در سایت shorayaran.com موجود است.

منبع: همشهری آنلاین

به "حضور پررنگ بانوان و جوانان در انتخابات شورایاری ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور پررنگ بانوان و جوانان در انتخابات شورایاری ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید