تکواندوکار ایران تغییر تابعیت نداده، فقط با تیم باشگاهی مسابقه داد

به گزارش سلامت و زیبایی، ابوالفضل یعقوبی عضو پیشین تیم ملی تکواندو که عناوین متعددی از جمله مدال برنز دنیا را برای کشورمان کسب نموده، پس از آسیب دیدگی و بیماری و دوری از تیم ملی، مدتی قبل در دو تورنمنت برگزار شده در حاشیه خلیج فارس پیروز ظاهر شد و به نشان طلا دست پیدا کرد.

تکواندوکار ایران تغییر تابعیت نداده، فقط با تیم باشگاهی مسابقه داد

اما حضور وی با نام کشور امارات در این مسابقات دردسرساز شد تا جایی که این موضوع به موج مهاجرت های بی رویه در تکواندو ربط داده شد.

سامان قویدل مربی وی در این دو تورنمنت در مصاحبه با سلامت و زیبایی گفت: ما اصلاً امارات نیستیم و در عمان فعالیت می کنیم. من نزدیک دو سال است که عمان زندگی و مربیگری می کنم و به عنوان سرمربی تیم نونهالان این کشور به مسابقات جهانی ازبکستان اعزام شدم و در مسابقات قهرمانی اردن 2019 نیز حضور داشتم. در مورد یعقوبی هم مسئله ای عادی بود و به هیچ عنوان صحبتی از تغییر ملیت نشد.

وی ادامه داد: یعقوبی بعد از یک سال دوری از مسابقات، برای آغاز دوباره تمرینات با من تماس گرفت. به همین منظور برنامه ریزی خاصی برای او داشتیم و قرار شد به عمان بیاید. مدتی اینجا تمرین کرد و برای بازگشت به شرایط مسابقه تصمیم گرفتیم در دو تورنمنت عربی G1 و فجیره G2 شرکت کنیم تا نتایج تمرینات خود را در میدان مسابقه ببنیم.

قویدل اضافه نمود: زمانی که ما تصمیم به حضور در این مسابقات گرفتیم، زمان ثبت نام رو به اتمام بود و در صورتی که ابوالفضل می خواست به وسیله فدراسیون ایران اقدام کند، مسابقات را از دست می دادیم، در همین بین یکی از تیم های امارات پیشنهاد داد که من به عنوان مربی و ابوالفضل به عنوان تکواندوکار برای این باشگاه در این مسابقات حضور داشته باشیم که خدا را شکر پیروز به کسب دو مدال در این رقابتها شد. به هیچ عنوان بحث تغییر ملیت نبود و فقط برای یک تیم باشگاهی مسابقه داد.

این مربی ایرانی در انتها گفت: کسب این دو مدال بعد از یک سال دوری از تمرین و مسابقه برای یعقوبی اثرات بسیار خوبی داشت و او را به شرایط روحی مناسب بازگرداند. بازهم تاکید می کنم که یعقوبی برای یک تیم باشگاهی مبارزه نموده و بحث دیگری نبوده است. هدف ما بازگشت وی به روزهای اوج او و کوشش برای رسیدن به شرایط مسابقه بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تکواندوکار ایران تغییر تابعیت نداده، فقط با تیم باشگاهی مسابقه داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکواندوکار ایران تغییر تابعیت نداده، فقط با تیم باشگاهی مسابقه داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید