بیستمین سال درگذشت کوبریک ، ادای احترام به کارگردان فقید

نمایشگاهی از میراث سینمایی استنلی کوبریک در بیستمین سالگرد درگذشت او در لندن برپا شد.

بیستمین سال درگذشت کوبریک ، ادای احترام به کارگردان فقید

به گزارش مهر به نقل از آسوشیتدپرس، از لباس هایی که در فیلم پرتقال کوکی و غلاف تمام فلزی پوشیده شده بودند تا ماشین تایپ فیلم درخشش و بسیاری از دیگر وسایل به جای مانده از فیلم های استنلی کوبریک، در قالب یک نمایشگاه که به تازگی در لندن افتتاح شده، به نمایش درآمده است.

این نمایشگاه برای بیستمین سالگرد درگذشت کارگردان آمریکایی و برای بزرگداشت یاد او برگزار شده است.

فیلم ها، پوسترها، عکس ها، نامه ها و مصاحبه های وی نیز از دیگر اقلامی هستند که در این نمایشگاه با عنوان استنلی کوبریک: نمایشگاه که در موزه دیزاین لندن برپا شده، در معرض دید عموم گذاشته شده است.

کوبریک به عنوان یک فیلمنامه نویس، کارگردان و تدوینگر برای تحقیق کامل و توجه اش به جزئیات در جریان ساخت فیلم های تأثیرگذار و ماندگارش شناخته می گردد. 2001: اودیسه فضایی اثری در دنیای علمی تخیلی، فیلم ترسناک درخشش و کمدی سیاه دکتر استرنج لاو شماری از این آثار هستند که به مناسبت بزرگداشت این کارگردان ماه آینده بار دیگر در بریتانیا اکران می شوند.

برگزار کنندگان این نمایشگاه از کوبریک به عنوان استاد توجه به جزئیات یاد نموده اند.

کوبریک بیش از 40 سال در بریتانیا زندگی کرد.

دختر کوبریک از این نمایشگاه برای توجه به وسایل پدرش تشکر کرد و گفت این وسایل همه در خانه شان جمع آوری شده بود و تاکید نمود که پدرش هرگز هیچ چیز را دور نمی انداخت.

نمایشگاه استنلی کوبریک از 26 آوریل آغاز به کار نموده و تا 15 سپتامبر دایر خواهد بود.

بیشتر فیلم های کوبریک اقتباس ادبی هستند و معمولاً مورد ستایش منتقدان واقع شده اند. کوبریک به دقیق بودن و به نمایش درآوردن همه جزئیات دقیق در فیلم هایش معروف بود و به همین علت روش او در فیلمسازی کند و طولانی بود، تا آنجا که گاه میان 2 فیلم او سال ها وقفه می افتاد. او در طول 48 سال فعالیت در حیطه کارگردانی تنها 13 فیلم بلند ساخت.

وی سال 1999 به دلیل ایست قلبی در حالی که 70 ساله بود، در انگلستان درگذشت.

منبع: همشهری آنلاین

به "بیستمین سال درگذشت کوبریک ، ادای احترام به کارگردان فقید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیستمین سال درگذشت کوبریک ، ادای احترام به کارگردان فقید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید