بیانیه کرملین درباره نشست پوتین و اعضای شورای امنیت ملی روسیه درباره سوریه

به گزارش سلامت و زیبایی، فارس نوشت: کاخ کرملین در بیانیه ای از نشست پوتین و اعضای شورای امنیت ملی روسیه درباره اوضاع سوریه خبر داد و گفت که در این نشست از دولت ترکیه خواسته شده تا راه حل مسالمت آمیز بحران سوریه را از بین نبرد.

بیانیه کرملین درباره نشست پوتین و اعضای شورای امنیت ملی روسیه درباره سوریه

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، کاخ کرملین سه شنبه شب در بیانیه ای گفت که در پی حمله احتمالی ترکیه به شمال شرقی سوریه، پوتین با اعضای شورای امنیت ملی روسیه درباره آخرین تحولات سوریه نشست برگزار کرده است.

به گزارش روسیاالیوم، در این بیانیه آمده که در این نشست، اوضاع سوریه در پی تحولات مربوطه به شمال شرقی این کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، پوتین و اعضای شورای امنیت ملی روسیه بر ضرورت جلوگیری از تهدیداتی که راه چاره سیاسی بحران سوریه را در معرض خطر قرار می دهد، تاکید کردند.

در همین ارتباط، دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین نیز گفت که شرکت کنندگان در این نشست اوضاع سوریه را به طور مفصل مورد بررسی قرار دادند. در این دیدار همچنین درباره شروع کار کمیته قانون اساسی سوریه گفت وگو صورت گرفته است.

پسکوف افزود: در این نشست تاکید شده که مساله مهم این است که در حل و فصل سیاسی بحران سوریه خللی ایجاد نشود.

ترکیه بعد از ماه ها تهدید و خط و نشان کشیدن برای شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا در شمال شرق سوریه، شب گذشته (دوشنبه) از اولین حملات هوایی خود علیه این شبه نظامیان در حد فاصل مرز عراق با سوریه در منطقه مالکیه سوریه خبر داد. هدف از این حمله، تلاش برای قطع ارتباط زمینی بین سوریه و عراق بود.

ترکیه شبه نظامیان یگان های مدافع خلق (شاخه نظامی حزب اتحاد دموکراتیک) و نیروهای دموکراتیک سوریه (اس.دی.اف) را شاخه سوری گروهک حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) و تروریست می داند.

ترکیه می گوید حضور این شبه نظامیان که از نظر ایدولوژی به پ.ک.ک نزدیک هستند، برای امنیت ملی ترکیه خطرناک بوده و باید آن ها از مرزهای این دور شوند. آنکارا قصد دارد ایده ایجاد منطقه امن که از شمال شرقی ترین مرز سوریه شروع شده و تا شهر جرابلس ادامه دارد، عملی کند. این منطقه امن بنا به گفته ترکیه، 30 الی 40 کلیومتر در عمق خاک سوریه خواهد بود.

انتهای پیام

منبع: خبرآنلاین

به "بیانیه کرملین درباره نشست پوتین و اعضای شورای امنیت ملی روسیه درباره سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه کرملین درباره نشست پوتین و اعضای شورای امنیت ملی روسیه درباره سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید