اون: تولیدات صنعتی کره شمالی 25 درصد افزایش یافته

به گزارش سلامت و زیبایی، رهبر کره شمالی با بیان اینکه اقتصاد کشورش در نیمه اول امسال بهبود یافته است، گفت: کل تولیدات صنعتی کشور نسبت به سال قبل 25 درصد رشد کرده با این حال کشور در تهیه مواد غذایی همچنان با مشکل روبرو است.

اون: تولیدات صنعتی کره شمالی 25 درصد افزایش یافته

به گزارش گروه بین الملل سلامت و زیبایی از کی سی ان ای خبرگزاری مرکزی کره شاقتصادی، کیم جونگ اون روز چهارشنبه در جلسه عمومی کمیته مرکزی حزب کارگران این کشور در عین حال خواستار اتخاذ تدابیری برای مقابله با تنش شرایط غذایی ناشی از بیماری همه گیر ویروس کرونا و توفان های سال گذشته شد و از مقامات خواست بر افزایش تولید محصولات کشاورزی تمرکز کنند.

وی همچنین با اشاره به تجربیات سال گذشته، خواستار اقداماتی برای به حداقل رساندن تاثیرات بلایای طبیعی شد.

رهبر کره شاقتصادی اظهار کرد: به دلیل وجود برخی موانع، در تلاش های حزب برای اجرای برنامه ها یک سری انحراف ایجاد شده و منابع غذایی محدود شده است.

کیم گفت: در حال حاضر شرایط غذایی مردم مناسب نیست زیرا بخش کشاورزی به دلیل خسارت وارد شده از طریق توفان نتوانست برنامه تولید غلات خود را انجام دهد.

به گفته وی حزب کارگران کره شاقتصادی متعهد شده است تمام تلاش خود را در سال جاری به سمت کشاورزی هدایت کند و در مورد راهکارهای مقابله با بیماری همه گیر کرونا تلاش کند.

رهبر کره شاقتصادی ژانویه سال جاری هم گفته بود که برنامه اقتصادی پنج ساله قبلی او به دلیل کمبود نیرو و مواد غذایی که با تحریم ها، همه گیری کرونا و سیل همراه شد، تقریباً در هر بخش شکست خورده است.

در عین حال یک اتاق فکر کره جنوبی گفت که پیونگ یانگ در سال جاری با کمبود 1.35 میلیون تن مواد غذایی روبرو می شود. طبق گزارش انستیتوی توسعه کره جنوبی، تصور می شود کره شاقتصادی در سال 2020 حدود 4.4 میلیون تن غلات تولید کرده که 240 هزار تن کمتر از سال قبل است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اون: تولیدات صنعتی کره شمالی 25 درصد افزایش یافته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اون: تولیدات صنعتی کره شمالی 25 درصد افزایش یافته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید