آمریکایی ها رکورد شرکت در انتخابات پیش از موعد را شکستند

به گزارش سلامت و زیبایی، مقام های ایالتی در آمریکا از شرکت بی سابقه شهروندان این کشور در رای گیری پیش از موعد در چارچوب انتخابات ریاست جمهوری 2020 خبر داده اند. تا روز آدینه بیش از 23 میلیون آمریکایی رای خود را حضوری و یا به وسیله پست به صندوق های انتخاباتی انداخته اند.

آمریکایی ها رکورد شرکت در انتخابات پیش از موعد را شکستند

در انتخابات سال 2016 در زمانی مشابه تنها شش میلیون تن رای داده بودند.

متخصصان می گویند افزایش مشارکت در رای گیری پیش از موعد با همه گیری کرونای 2019 و کوشش شهروندان آمریکا برای پیدا کردن جایگزینی برای رای دهی در روز انتخابات ارتباط مستقیم دارد.

روز سه شنبه شهروندان آمریکایی در تگزاس، ایالتی که محدودیت های سختگیرانه ای برای شرکت در رای گیری پیش از موعد دارد رکورد مشارکت در اولین روز انتخابات زودهنگام را شکستند.

در اوهایو، یکی از ایالت های حساس و معین نماینده در انتخابات ریاست جمهوری نیز بیش از دو میلیون و سیصد هزار تن تا به امروز رای داده اند.

گزارش ها حاکی از آن است که تا به امروز آراء دموکرات ها در این دوره بیش از جمهوری خواستار بوده است. در میان این گروه از دموکرات ها که تا به امروز رای داده اند تعداد زنان و آفریقایی تبارها بیشتر است. عده ای از آنها از روی بی رغبتی به دونالد ترامپ و بعضی دیگر با انرژی آزاد شده از اعتراضات ضد بی عدالتی نژادی رای داده اند. اعتراضاتی که بعد از کشته شدن جورج فلوید به دست پلیس در مینه سوتا شروع شد.

با وجود رجحان دموکرات ها تا اینجای کار، این به معنی پیروزی آنها نیست. جمهوری خواستار معتقدند رای گیری پستی احتمال تخلف و تقلب انتخاباتی را افزایش می دهد و حتی اگر دموکرات ها تا به امروز پیش افتاده باشند، جمهوری خواستار در روز انتخابات حضور گسترده ای خواهند داشت.

به گزارش مرکز عدالت برنان نرخ تقلب در کل آمریکا در سال 2017 بین 0.00004% تا 0.0009% بوده است.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، تعداد بالای رای دهندگان به صف های طولانی منجر شده و در مواردی مردم تا 11 ساعت در صف مانده اند. به نظر می رسد جوان ترها که معمولا سخت تر از دیگران در انتخابات شرکت می نمایند سال جاری مشارکت گسترده تری در انتخابات دارند.

براساس نظرسنجی اکسیوس در میان دانشجوها، از هر 10 دانشجو، چهار تن گفته اند در صورت پیروزی دونالد ترامپ دست به اعتراض خواهند زد. شش تن از هر 10 تن گفته اند در این صورت دوستانی را که واجد شرایط رای دهی بوده اند اما رای نداده اند شماتت خواهند کرد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "آمریکایی ها رکورد شرکت در انتخابات پیش از موعد را شکستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکایی ها رکورد شرکت در انتخابات پیش از موعد را شکستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید