آمادگی اصفهان برای سفرهای تابستان

به گزارش سلامت و زیبایی، عاطفه علیان- اصفهان- خبرنگار:نام تابستان با سفر گره خورده است. اصفهان با داشتن جاذبه های متعدد، مقصد بسیاری از گردشگران از سراسر ایران است.

آمادگی اصفهان برای سفرهای تابستان

قرار دریافت اصفهان در چهارراه مواصلاتی کشور باعث شده است که بسیاری از گردشگران استان های دیگر برای رسیدن به مقصد خود از محورهای مواصلاتی استان اصفهان گذر نمایند. مجموع این شرایط محورهای مواصلاتی استان اصفهان را در تابستان ها با حجم زیادی از تردد روبه رو می نماید. راه ها امروزه تنها راستای برای رسیدن به مقصد نیستند، بلکه خود جزئی از جاذبه های سفر هستند. بنابراین در کنار آنها مجتمع های خدماتی - رفاهی یا پارکینگ هایی برای توقف و استراحت احداث شده است. سرجمع ترددهای ورودی و خروجی به استان اصفهان در تابستان سال گذشته 200 هزار تردد بوده که به نسبت سایر فصول دیگر افزایش 18 درصدی داشته است.

  • تدارک 900 اتوبوس

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان ضمن اعلام آمادگی کامل برای جابه جایی مسافران در عید سعید فطر و تابستان پیش رو اظهار می نماید: بیش از 1900 اتوبوس وظیفه حمل و نقل مسافران را بر عهده خواهند داشت. مهدی خضری با اشاره به ظرفیت خوب حمل و نقل عمومی جاده ای استان اصفهان و کیفیت بالای خدمات ادامه می دهد: مجموعه بخش خصوصی و دولت کوشش نموده است که با اقداماتی نظیر خرید و تجهیز ناوگان عمومی جدید، امکان رزرو آنلاین بلیت، توسعه شبکه حمل و نقل، ثبت شکایات غیرحضوری و نظارت های گسترده شرایط را برای یک سفر ایمن و ارزان مهیا کند.

وی با اشاره به حمایت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان از توسعه گردشگری با حفظ کیفیت راه ها خاطرنشان می نماید: خوشبختانه شرکت های مسافربری بین المللی نیز در استان اصفهان تاسیس شده اند که خود گامی به جلو در این راستا تلقی می گردد. خضری تصریح می نماید: استان اصفهان با داشتن 47 مجتمع خدماتی - رفاهی، ضمن فراهم آوردن بسترهای لازم برای رفاه هرچه بیشتر مسافران، باعث افزایش ایمنی تردد در محورهای مواصلاتی استان اصفهان شده است.

وی می افزاید: از دیگر خدمات قابل ارائه به مسافران تماس یا استفاده از اپلیکشن سامانه 141 برای اطلاع از وضعیت راه ها، ارسال گزارش های مردمی و انتخاب بهترین راستا است. مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان با بیان این که کارنامه حمل و نقل عمومی به نسبت خودروهای شخصی در حوزه ایمنی بسیار درخشان است می گوید: آموزش مستمر رانندگان و نظارت بر رفتار آنها میزان اشتباهات انسانی در این حوزه را به حداقل رسانده و این در حالی است که چنین کنترلی بر خودروهای شخصی وجود ندارد.

  • سفرهای تابستانی

خضری بیان می نماید: کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان اصفهان نیز در نخستین جلسه خود در امسال به موضوع سفرهای تابستانه پرداخت و دستگاه های حاضر به برنامه ریزی برای کاهش تصادفات جاده ای در محورهای مواصلاتی استان ملزم شدند. دبیر کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان اصفهان تاکید می نماید: برای کنترل بیشتر بر رفتار رانندگان خودروهای شخصی علاوه بر استفاده از سامانه های رصد هوشمند، برنامه استقرار نیروهای امدادی و پلیس در نقاط پرتصادف و احداث ایستگاه های امنیت سلامت دائم پیشنهاد شده است.

وی اضافه می نماید: تمهیدات لازم توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان برای ایجاد بستر سفرهای ایمن و سلامت انجام می گردد، اما به ثمر رساندن این کوشش ها تا حدود زیادی به مردم بستگی دارد. خضری لزوم اصلاح فرهنگ ترافیکی مردم را یادآور می گردد و اظهار می نماید: رفتارهای خطرناک ترافیکی را باید یک رفتار نابهنجار دانست و توسط مردم نظارت و اصلاح شوند. مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان تصریح می نماید: رفتار پرخطر یک راننده تمامِ کاربران جاده ای مانند دانش آموزان، مردم محلی و سایر وسایل نقلیه را به شدت مورد تهدید قرار می دهد.

  • آمادگی راه آهن برای تابستان با ظرفیت جابه جایی 3 هزار نفر

مدیر کل راه آهن اصفهان با اشاره به جابه جایی بیش از یک میلیون و 439 هزار و 448 نفر مسافر در بازه دوازده ماهه سال گذشته می گوید: با در نظر دریافت روزانه 8 رام قطار مسافری از مبادی اصفهان و کاشان به مقاصد مشهد، بندرعباس، زاهدان و تهران طی ایام پیک که از اول فروردین ماه شروع شد و تاپایان اسفند ماه ادامه داشت، بیش از 4/1 میلیون نفر مسافر جابه جا شدند که نسبت به سال گذشته در همین بازه با 15 درصد رشد همراه بوده است. سید رضا سادات حسینی با اشاره به نزدیک شدن به ایام تعطیلات عید فطر و تابستان اعلام می نماید: راه آهن اصفهان با رعایت کامل موارد ایمنی و ارائه خدمات به مسافران در صدد است که با توجه به ظرفیت جابه جایی روزانه بیش از 3 هزار نفر مسافر، طی 8 رام قطار مسافری از مبادی اصفهان و کاشان به مقاصد مشهد، بندرعباس، زاهدان و تهران با ضریب اشغال بیش از 90 درصد در خدمت صنعت بزرگ حمل و نقل کشور باشد.

منبع: همشهری آنلاین

به "آمادگی اصفهان برای سفرهای تابستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی اصفهان برای سفرهای تابستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید